Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Outdoorový obchod s.r.o. Menu

Nepromokavé kalhoty Arc´teryx

Nalezené produkty: 0 | Zrušit filtry

Produkty

Pro zimní turistiku nebo do deštivého počasí se vám mohou hodit dámské nepromokavé kalhoty, které vás ochrání proti dešti. Jsou důležité protože zejména v případě při použití v kombinaci s nepromokavou bundou po ní stéká voda rovnou na kalhoty. Proto, pokud použijete obyčejné kalhoty, budete brzy mokré.

V principu se liší podle druhu laminátu, mohou být:
_ třívrstvé: jsou nejbytelnější, mají nejdelší životnost. V minulosti patřili i k nějtěžších, ale váha se postupně snižuje, proto to dnes již není úplně pravda. Jedná se o vrchní látku, na kterou je nalaminovaná membrána a na jí ještě spodní – ochranná látka, na pohled to působí jako pouze jeden materiál.
_ dvouvrstvé: zřejmě nejoblíbenější varianta, cenově dostupná, s dobrou životností. Mají vrchní látku a na ní nalaminovanou membránu. Ochranná spodní látka je volně.
_ dvouapůlvrstvé: jsou velice lehké, velice sbalitelné, ale nemají dlouhou životnost. Jsou určené jako záložní kalhoty do deště, ne na běžné nošení. Proto se hodí spíše na letní než zimní turistiku.

Je také nutné vybrat dobrou a ověřenou membránu. Na trhu jich je velké množství a ne každá má dostatečnou voděodolnost a prodyšnost.