Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Outdoorový obchod s.r.o. Menu

Softshellové bundy

Nalezené produkty: 4

Produkty

High Point Drift Lady Hoody Jacket: můžete ji nosit do přírody, na zátěžové aktivity, ale i do města....

High Point Drift Lady Jacket – lehká a vysoce prodyšná dámská bunda ze softshellu. Je vyrobená z pružného...

%Výprodej
Bunda Regatta Pearle je lehká, snadno sbalitelná dámská softshellová bunda z kvalitního softshellu. Nedovolí...

%Výprodej
Dámská softshellová bunda Regatta Merinda je cenově dostupná softshellová bunda projmutého střihu určená...

Pro většinu typů situací vám na vrchní části těla udělá nejlepší službu softshellová bunda. Hodí se do vlhkého počasí, proti větru, jako mírná tepelná izolace a v případě, že se dostatečně podvléknete i do chladna.

Dámské softshellové bundy rozlišujeme do tří skupin:

_ nemembránové bundy
: jsou vyrobené ze softshellu, který nemá membránu. Pro sport je tato varianta nejzajímavější, protože vám poskytují výbornou prodyšnst, kterou u většiny sportovních aktivit potřebujete.
Poskytují vám spolehlivou ochranu proti větru, izolují proti chladu a ochrání vás v menším mrholení. Neochrání vás v dešti, to si natáhnete membránovou nepromokavou bundu.
Jejich výhodou je možnost použití softshellové bundy v obvyklém počasí, kdy provozujete outdoorové sporty a sportovat u toho. Jsou ideální pro horskou turistiku, lezení, cyklistiku, běh.

_ membránové bundy
: vám poskytnou určitou ochranu v dešti, nemají však podlepené švy, proto v dešti budete přesto potřebovat nepromokavou bundu. Jejich velkou nevýhodou je snížená prodyšnost, která vás omezuje ve sportech, kde se hodně potíte. Tento typ dámských sotshellových bund je v outdoorových sportech na ústupu. Hodí se vám pro méně náročnou turistiku, jsou zajímavé pro městské použití.

_ hybridní bundy
: kombinují nemembránový sofshell na místech, kde se potíte nebo tam potřebujete volný pohyb a zateplovací panely, kde jsou použité dodatečné izolační materiály (typicky na hrudi).
Tento typ je vhodný pro zimní sporty, skialpinsmus, horskou turistiku, tedy aktivity kde vám zepředu fouká a s batohem na zádech - na hrudi máte zateplení a na zdech batoh.