Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Outdoorový obchod s.r.o. Menu

Teko - pánské termoponožky s mnoha oceněními za ekologii

Produkty

Teko 9903EC Merino.XC Light Hiking Charcoal - lehké ponožky z vlny merino vhodné na turistiku. Vlna Merino...

Pokud rádi sportujete a využíváte funkční oblečení, ale součastně preferujete ekologii a recyklaci, máme tu pro vás pánské funkční ponožky Teko, které získaly mnoho ocenění za ekologii v oblasti recyklování textilu.

Kombinují tři materiály, které jsou buď recyklované nebo z obnovitelných zdrojů.

Polyamid, který zajišťuje životnost funkčních ponožek a jejich funkční vlastnosti (odvod potu a rychlé schnutí) je získáván pouze z použitých rybářských sítí z komerčním rybářských flotil. Tento materiál je po skončení svého primárního úkolu jednak recyklován a znovu využíván, ale hlavně díky tomu, že sítě neskončí v moři chrání život mnoho mořských živočichů (želvy, žraloci, rejnoci, manty..), které se do starých sítí běžně zamotávají a naprosto zbytečně umírají.

Merino vlna je další surovina, která je pro pánské termo ponožky Teko využívána. Krom toho, že hřejě, dlouho trvá než začne zapáchat a umí absorbovat množství potu, tak je to ekologický a samozřejmě obnovitelný zdroj, který pochází z jihoamerických ovcí.

Další obnovitelnou surovinou na výrobu ponožek Teko je Tencel. To je materiál, který jim dává hebkost a příjemnost na nošení a na dotek. To je surovina, která se vyrábí z bukového dřeva.