Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Outdoorový obchod s.r.o. Menu

Friendy DMM

Produkty

DMM Dragon Cam 00, 0, 1 Doporučujeme!
DMM Dragon Cam 00, 0, 1: Sada mikrofriendů. Dvouosé friendy, která mají větší rozpětí velikosti spár....

DMM Dragon Cam 2, 3, 4 Doporučujeme!
Sada friendů DMM Dragon Cam 2, 3, 4: Sada nejpoužívanějších velikostí. Dvouosé friendy, která mají větší...

DMM Dragon Cam 5
Friend DMM Dragon Cam 5: dvouosé friendy, která mají větší rozpětí velikosti spár. Díky tomu se dobře...

DMM Dragon Cam 4
Friend DMM Dragon Cam 4: dvouosé friendy, která mají větší rozpětí velikosti spár. Díky tomu se dobře...

DMM Dragon Cam 3
Friend DMM Dragon Cam 3: dvouosé friendy, která mají větší rozpětí velikosti spár. Díky tomu se dobře...

DMM Dragon Cam 2
DMM Dragon Cam 2: dvouosé friendy, která mají větší rozpětí velikosti spár. Díky tomu se dobře překrývají...

DMM Dragon Cam 1
DMM Dragon Cam 1: dvouosé friendy, které mají větší rozpětí velikosti spár. Díky tomu se dobře překrývají...

Friendy DMM: je etalon kvality materiálů (vačky jsou zpracovány technologií hot forged) i způsobu a přesnosti zpracování. Využívají ideální úhel sevření 13,75°, který umožní friend stáhnout do minimální velikosti. Díky tomu mají friendy DMM unikátní rozsah využití.

DMM nabízí několik řad friendů, které jsou vhodné pro různé využití:
- DMM Dragon: jako jedni z mála výrobců nabízejí dvouosé friendy, které jsou zajímavé jednak možnostmi, kde všude dokáží držet i oproti jednoosím friendům velkým rozsahem, který umožňuje friendům se překrývat. Díky tomu do stejné spáry je možné využít dva friendy z sady a při malém rozšíření nebo zúžení nebo rozšíření ještě třetí. Tako konstrukce je výhodná i pro lezení v rukavicích. Rozsah Dragonů je od 13,6 mm do 114 mm.
- DMM Demon: jednoosé friendy, které jsou kombinací 4CUs, z kterých si vzaly uspořádání vaček a Dragon, z kterých si vzali jedno táhlo. Díky tomu jsou lehké a zároveň se dobře zakládají do libovolně orientované spáry. Navíc se dělají po půl číslech. To je zvýhodňuje zejména v delších spárách s konstantní velikostí, kdy v ní využijete více velikostí. Tento typ se hodí i při zimním lezení, kdy používáte rukavice. Rozsah Demonů je 13 mm – 100 mm.
- DMM 4CUs: jednoosé friendy s dvoutáhlovou konstrukcí, která je výhodná hlavně při vyndavání friendů v úzkých spárách. Když friend zasunete hluboko a nemůžete tam vsunout při vyndavání prsty, je možné využít bez problémů šťouradlo. Další výhodou je jejich relativně nízká váha a pak to, že se tyto friendy vyrábí po 0,25. Pokrývají rozsah 13–100 mm
- DMM 3CUs: jednoosé friendy s dvoutáhlovou konstrukcí a s třemi vačkami. Tři vačky jsou zajímavé hlavně v atypickým a hlavně malých otvorech, kde oceníte kompaktnost tohoto friendu. Proto není určen přímo do spár, ale spíše do různých kapes, poruch. Jsou také výhodné s ohledem na nižší váhu, ale friend má kvůli tomu o něco nižší stabilitu. Dvoutáhlová konstrukce je výhodná hlavně při vyndavání friendů v úzkých spárách. Když friend zasunete hluboko a nemůžete tam vsunout při vyndavání prsty, je možné využít bez problémů šťouradlo. Pokrývají rozsah 13–41 mm.