Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Outdoorový obchod s.r.o. Menu

Skialpinistické vázání

Produkty

Fritschi Xenic 10 – je pro Fritschi Diamir naprosto nová filozofie s optimalizací na nízkou váhu. Hodí...

Fritschi Tecton 12 – přichází s novým designem, vázání je výjimečné svou pevností a bezpečností. Má Pin...

Vázání pro skialpinismus Fritschi Diamir Vipec Evo 12 – je zajímavé díky své váze 1000 g a zároveň vám...

Harscheisen Frit­schi Diamir Axion Crampon – harscheisen pro lyže do šířky 82 mm nebo 86 mm. Jsou nepostradatelné...

Fritschi Xenic Crampon – haršajzny pro nové vázání Fritschi Xenic. Jsou nepostradatelné při ledových...

Fritschi Xenic Ski Brake : brzdičky na skialpinistické lyžařské vázání Fritschi Xeni ve velikostích 85...

Skialpinistická vázání se kupují často podle váhy. Obecně platí čím náročnější túra, tím výhodnější je lehké vázání.  A naopak, čím náročnější sjezd, tím je vhodnější robusnější vázání s vyšší tuhostí, ale i vyšší váhou. Těžší vázání také přináší větší komfort obsluhy.

Skialpinistická vázání Dynafit : je hvězda mezi lehkými vázáními a další výrobci lehkých vázání jen kopírují systém Dynafit. Přední část je jakási pastička na lyžák s jednoduchým ovládáním. Patka je otočná a nabízí sjezdový mód a tři další varianty nastavení opěrky. V současnosti nejlehčí vázání je Dynafit Low Tech Race Auto s 117 g. Velice oblíbené vázání je Dynafit TLT Speed s váhou 335 g. Fro freeride je vhodné vázání Dynafit TLT Vertical FT s karbonovou desku pro zvýšení tuhosti a s vypínacími silami DIN 6–12 a váhou 530 g. Kromě toho nabízíme od Dynafitu turistické vázání Dynafit TLT Vertical ST, je podobné jako Dynafit TLT Vertical FT, ale má nižší vypínací síly a nemá desku a je o něco málo lehčí.

Skialpinistická vázání Fritschi Diamir: jsou vázání spíše pro těžké sjezdy než na dlouhé chození, nevyniká nízkou hmotností, ale bytelností a spolehlivostí. Tato vázání jsou i velice komfortní. Haršajzny jdou aktivovat i deaktivovat hůlkami. V současnosti jsou zajímavé hlavně modely Fritschi Diamir Eagle (1720 g, DIN 3–12), který je vhodný spíše pro chození a pak Fritschi Diamir Vipec Evo 12, které je určené hlavně pro sjezdy s váhou pouhých 1000 g a DIN 5–12.