Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Outdoorový obchod s.r.o. Menu

V sekci není žádný produkt.

Kolečkové lyže slouží pro tréning na běžecké lyžování v průběhu léta. V dnešní době však se na kolečkových lyžích jezdí i světový pohár nebo v létě biatlon. Ke kolečkovým lyžím je potřeba namontovat vázání na běžky a je pak možné používat boty na běžky.
Přestože se jedná o podobný pohyb jako je běžecké lyžování, chovají se kolečkové lyže jinak. Proto trénink na kolečkových lyžích slouží hlavně pro rozvoj síly a aerobní schopnosti organismu. Teprve druhotně slouží k udržení techniky (to se týká zejména pro skatování, u klasického lyžování je vhodné trénovat techniku soupaž).
Kolečkové lyže pro bruslení mají kratší konstrukci, užší kolečka a nejsou vybaveny antireverzem. Jsou lépe ovladetelné a rychlejší než kolečkové lyže na klasiku, ale mají proto nevýhodu při jízdě z kopce. Pro zatátečníky jsou vhodnější pro naučení pohybu lyže pro klasiku,
Kolečkové lyže pro klasiku jsou delší a mají širší kolečka, díky nimž jsou pomalejší než kolečkové lyže na skate. To je výhodné zejména pro začátečníky, kteří nemají zvládnutou jízdu z kopce. Jedno kolečko je opatřeno antireverzním mechanismem, který dovoluje kolečku otáčet se jen dopředu. Při pohybu dozadu se kolečko zablokuje a odraz je jednoduchý. Kolečkové lyže pro klasiku se používají pro silový tréning a trénink soupažného běhu.