Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Outdoorový obchod s.r.o. Menu

Softshellové bundy

Nalezené produkty: 6

Produkty

Ortovox Col Becchei Jacket M: – je vysoce prodyšná pánská softshellová bunda s podšívkou z merino vlny....

Ortovox Swisswool Piz Palu Jacket M: – je hybridní pánská softshellová bunda se zateplenou hrudí. Je...

High Point Drift Hoody Jacket – pružná, odolná a hodně prodyšná pánská softshellová bunda s kapucí. Je...

High Point Drift Jacket – je vyrobená z pružného softshellu s vysokou prodyšností. Díky pružnosti vás...

Membránová softshellová bunda High Point Stratos Jacket – používá membránu Blocvent, která má nepromokavost –...

%Výprodej
Pánská softshellová bunda Trimm Orcan : lehká softshellová bunda určená pro sportovní aktivity jako jsou...

Proti větru, mlze, mírnému dešti vás ochrání pánské softshellové bundy. Jsou velmi zajímavé svou oděruschopností. Bývají mírně strečové. Spodní část je ve většině případů podšita mikrofeesem, přesto nejsou určeny jako izolační vrstva do zimy, na to se více hodí fleesové bundy. Jsou určeny pro aktivní pohyb jako je horolezectví, turistika, skialpinismus nebo i cyklistika.

Vyrábí se dvojí typ:
Membránové softshellové bundy: mají výhodu v hlavně v lepší voděodolnosti (většinou vodní sloupec 10 000–20 000 mm), ale mají horší prodyšnost nežli nemembránové softshellové bundy. Dnes jsou spíše na ústupu.
Prodyšnost i voděodolnost závisí na konkrétním typu membrány, osvědčení výrobci používají lepší nežli supermarketové značky. Tento typ se hodí spíše na aktivity, kde se tolik nepotíte a oceníte hlavně sucho a teplo.
Nemembránové softshellové bundy: mají sice menší voděodolnost, která se u nich neudává ve vodním sloupci, ale zato jsou mnohem více prodyšné. Proto se mnohem lépe hodí na aktivity kde se hodně potíte jako je běh, jízda na běžkách, skialpinismus.

Trochu odlišné jsou hybridní softshellové bundy, které jsou doplněné v některých částech (typicky na hrudi) izolační vrstvou. Jsou určené pro zimní sporty nebo do vyšších hor a proto vás mají ochránit před větrem a chladem. Zadní část není zateplená, očekává se u nich použití batohu.
V naší nabídce máme hybridní softshellové bundy Ortovox, které mají přední část doplněnou zateplením z vlny, která má výborné izolační vlastnosti, které oceníte u skialpinismu, zimní turistiky.