Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Outdoorový obchod s.r.o. Menu

Dámské zimní a péřové bundy

Nalezené produkty: 16 | Zrušit filtry

Produkty

Ocún Tsunami Down Jacket Women Doporučujeme! UUltralehké zboží
Dámská péřová bunda Ocún Tsunami Down Jacket Women: lehká bunda o váze 325 g vhodný pro podzimní a jarní...

Rafiki Meg II Lady Jacket
Zateplená bunda Rafiki Meg II Lady Jacket: je přiléhavá, má nastavitelnou kapuci. Rukávy, kapuce a dolní...

Ocún Tsunami Down Jacket Women - VÝPRODEJ %Výprodej
Péřový svetr Ocún Tsunami Down Jacket Women: lehká bunda o váze 325 g vhodný pro podzimní a jarní dny....

Mountain Equipment Womens Sigma Doporučujeme!
Péřová bunda ženského střihu Mountain Equipment Womens Sigma : je určená pro horolezectví a alpinismus....

Mountain Equipment Womens Lightline
Dámská péřová bunda Mountain Equipment Womens Lightline : je vyrobena voděodolného materiálu Drilite...

Pinguin Breeze Hoody
Pinguin Breeze Hoody: je dámská bunda, která je plněná kachním peřím, je lehká, teplá, zároveň je prodyšná...

Ortovox Piz Bial Jacket W
Ortovox Piz Bial Jacekt W: je dámská zimní bunda, kterou využijete i jako zateplovací. Bunda je oboustranná,...

Ortovox Piz Bernina Jacket W
Ortovox Piz Bernina Jacket W: je u ní použita pro zateplení vlna. Je vyrobena z unikátní kombinace přírodního...

Mountain Equipment Skyline Womens’ Jacket
Mountain Equipment Skyline Women’s Jacket: je ideální pro minimalistky, které hledají lehké vybavení,...

Mountain Equipment Frostline Women’s Jacket UUltralehké zboží
Mountain Equipment Frostline Women’s Jacket: je dámská péřová bunda, která je zajímavá svojí nízkou hmotností....

Mountain Equipment Earthrise Women’s Jacket
Mountain Equipment Earthrise Women’s Jacket: dámská péřová bunda určena jako zateplovací vrstva pod nepromokavou...

Mountain Equipment Arete Hooded Jacket Women’s UUltralehké zboží
Mountain Equipment Arete Hooded Jacket Women’s: je ultralehká dámská péřová bunda určená do letních hor....

Rafiki Flynn Lady
Zateplená bunda Rafiki Flynn Lady:  je lehká dámská sportovního vzhedu, která vás bude hřát v chladných...

Ortovox Piz Bernina Jacket W VÝPRODEJ %Výprodej
Ortovox Piz Bernina Jacket W: je u ní použita pro zateplení vlna. Je vyrobena z unikátní kombinace přírodního...

Mountain Equipment Skyline Womens’ Jacket VÝPRODEJ %Výprodej
Mountain Equipment Skyline Women’s Jacket: je ideální pro minimalistky, které hledají lehké vybavení,...

Mountain Equipment Womens Sigma - VÝPRODEJ %Výprodej
Péřová bunda ženského střihu Mountain Equipment Womens Sigma : je určená pro horolezectví a alpinismus....

Máme pro vás dámské zimní bundy dvou typů. Jednak tkz. zateplovačky - péřové svetry, které jsou relativně slabé a jsou určené pro vytáhnutí z batohu a doplnění softshellové nebo nepromokavé bundy až večer nebo ve vyšší nadmořské výšce a plnohodnotné dámské zimní bundy, které budete nosit jako svrchní oděv. Obě varianty mají v outdoorových aktivitách své místo.

Jak vybrat dámskou zimní bundu určenou pro outdoorové využití?
Je určena jako izolace proti chladu, proto první, co je nutné vyřešit je izolační náplň. V zásadě se využívají tři druhy náplní. Peří, které je extrémně lehké a sbalitelné, vlna, která absorbuje vlhkost a hřeje i mokrá, má zajímavou životnost a syntetické materiály, které jsou nenáročné na údržbu a jsou levné, ale ne lehké a příliš sbalitelné.
Izolace souvisí s tím, co v ní budete dělat. Pokud je taková zimní bunda určená pro podzimní turistiku nebo jištění pod skalami, hledejte spíše zateplovačky. Pro zimní provoz, sjezdové lyžování, lezení ledů nebo běžné chození potřebujete plnohodnotnou variantu.
Pak můžete srovnávat svrchní materiál. Pokud budete bundu nosit v batohu, určitě berte ohled na hmotnost svrchního materiálu i celé bundy. U péřové bundy má i vliv na loft, těžký materiál neumožňuje správně "nafouknutí" peří.
Dalším parametrem je vodní sloupec, který se u péřových bund však uvádí spíše vyjímečně, nepředpokládá se použití v dešti. Je uváděný hlavně u bund se syntetikou náplní. Zátěr má cca 5000–10000 mm (městské využití a rekreační lyžování) nebo je použita membrána s hodnotami vodního sloupce 10000–20000 mm (časté lyžování, snowboarding, náročné uživatelky). Mebrána má také výhodu ve vyšší prodyšnosti.

Dámské péřové bundy: jsou pro outdoorové využití velmi často používané, velmi oblíbené. To pramení z výborných izolačním vlastností peří, jeho nízké váhy, výborné sbalitelnosti. Jeho nevýhodou je vysoká cena a velmi špatné vlastnosti mokrého peří.
Kvalitu peří můžete posoudit podle druhu peří, asi nejkvalitnější peří je kajčí - je extrémně drahé a není příliš obvyklé. Z obvyklých druhů je nejlepší husí peří. Zajímavé je i kachní peří, které však vyžaduje dobré technologie zpracování jinak může mokré zapáchat a mít obecně horší vlastnosti.
Další indikace kvality je poměr prachového peří oproti sekanému peří. Špičkové hodnoty jsou 95/5, hodně zajímavé 90/10, spíše podprůměrné jsou 80/20, pokud výrobce hodnoty neuvádí, nemá se čím chlubit.
Další hodnotou je plnivost: v cuinech a udává na jaký objem (palců krychlových) se naplní jedna unce peří. 600 cuin je minimum o co se má smysl zajímat, 700 cuinů je dobrá hodnota u plnohodnotných dámských péřových bund, vyšší hodnoty jsou špičkové.
Můžet také posoudit způsob šití komor. U mnoha péřových bund a péřových svetrů se běžně setkáte s X konstrukcí, která má tkz. studené švy. Pokud vyžadujete expediční bundu do opravdu chladného počasí, potřebujte H konstrukci s absencí studených švů.

Dámské vlněné bundy: používají vlnu jako izolační náplň. Stejně jako peří má výborné izolační a termoregulační vlastnosti. Oproti peří sice nejde tak dobře sbalit, ale má velkou výhodu v dobré absorbci vlhkosti a schopnosti hřát i mokrém stavu.
Vlněné bundy se proto hodí do počasí, kde se můžete setkat s deštěm nebo pro sporty, kde se budete potit. Další velkou výhodou je lepší životnost, vlně nevadí komprese, překládání vláken atd.
Nevýhodou je praní, vlna je citlivá na srážení. Musíte ji prát na jemný program a při nízkýc teplotách jinak zplstnatí a srazí se.

Dámské zimní bundy se syntetickou náplní: jsou určené do běžného provozu nebo pro oblasti s vysokou vlhkostí. Výhoda syntetiky je nízká cena, dobré vlastnosti ve vlhku. Nevýhodou je vyšší váha a špatná sbalitelnost. Proto tento typ dámských zimních bund se hodí spíše na běžné chození do města nebo na lyžování než pro outdoorové aktivity jako je turistika, skialpinismus nebo zimní horolezectví.
I proto je v tomto případě vhodné sledovat vodní sloupec a prodyšnost. Pokud mají hodnoty být zajímavé, je nutné volit membránu a ne zátěr. Voděodolnost by měla být minimálně 15000-20000 mm, prodyšnost podobná.
Pokud se rozhodujete nad dutým vláknem, je vždy vhodné volit nějaké značkové duté vlákno s vývojem a historií. Můžeme vám doporučit Primaloft, Climashield.