Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Outdoorový obchod s.r.o. Menu

Trekové batohy (60-80 l)

Objemné trekové batohy jsou vhodné na dlouhé vzdálenosti, kde se neobejdete bez outdoor vybavení a turistických potřeb. Na co se u trekového batohu zaměřit?

Zobrazit více

Produkty

Doporučujeme!
Cestovatelský batoh Pinguin Explorer 75: je vhodný pro turistiku, cestování, kempování v přírodě a další...

Doporučujeme! Ultralehké zboží
Montane Womens Sirenik 65: je dámský velmi lehký turistický batoh ideální na vícedenní turistiku. Tento...

Doporučujeme!
Outdoorový batoh Lowe Alpine Diran 55:65 – s objemem 65 litrů a s dvěma komorami, kdy vrchní komora má...

Doporučujeme!
Lowe Alpine Diran 65:75 – je outdoorový batoh určený pro několikadenní treky, kampování a cestování s dvěma...

Pinguin Explorer 100 – velkoobjemový turistický batoh s velikostí 100 litrů je vhodný pro turistiku,...

Doporučujeme!
Trekový batoh pro ženy Lowe Alpine Diran ND 50:60 – má dámský zádový systém, je upravený pro ženy a pro...

Doporučujeme!
Lowe Alpine Manaslu 65:80 – je určený pro turistiku natěžko. Je to trekový batoh s objemem 80 litrů....

Dámský trekový batoh pro ženy Lowe Alpine Diran ND 60:70 – se zádovým systémem uzpůsobený pro drobnější...

Batoh na treky Deuter Aircontact 55+10 – dvoukomorový batoh s dodatečným čelním plněním a velice pohodlným...

Doporučujeme!
Lowe Alpine Cerro Torre 65:85 – je velký dvoukomorový trekový batoh o objemu 85 litrů je určen na náročné...

Pinguin Explorer 60: je dvou komorový turistický batoh vhodný na turistiku, cestování, kempování v přírodě...

Doporučujeme!
Lowe Alpine Manaslu ND 50:65 – je konstruovaný pro trekové aktivity, náročnou turistiku kde nesete kompletní...

Doporučujeme!
Lowe Alpine Manaslu ND 60:75 – je zajímavý pro trekové aktivity, náročnou turistiku. Jedná se o dámský...

Doporučujeme!
Lowe Alpine Manaslu 55:70 – pánský batoh určený pro treking s dvěma komorami, které jsou oddělené přepážkou...

Haulbag Climbing Technology Zenith Haul Bag 70– tahací pytel do big wallu, který je možné díky popruhům...

Lowe Alpine Cerro Torre 80:100 – je skutečně hodně velký dvoukomorový trekový batoh o objemu až 100 litrů...

Trekový batoh Boll Quantum 72-92: velmi lehký batoh určený pro turistiku a cestování s minimální váhou...

Doporučujeme!
Lowe Alpine Cerro Torre ND 60:80 – je vysoce komfortní dámský turistický batoh s čelním vstupem o objemu...

Cassin Torre 70 – je expedičnítahací pytel do big wallu, který je možné díky popruhům na záda využívat...

Boll Quantum 60-80 RF: je velký a objemný batoh určený pro horskou turistiku a expedice. Batoh má 2 komory...

%Výprodej
Lowe Alpine Manaslu 65:80 – je určený pro turistiku natěžko. Je to trekový batoh s objemem 80 litrů....

Objemné trekové batohy jsou vhodné na dlouhé vzdálenosti, kde se neobejdete bez outdoor vybavení a turistických potřeb. Na co se u trekového batohu zaměřit?

Trekové batohy (60-80 l)

Pro přenášení těžkých nákladů na velké vzdálenosti (vícedenní turistika, expedice, cestování) jsou určené trekové batohy.

Mají ze všech batohů nejlépe zpracované zádové systémy, protože se předpokládá, že v nich budete přenášet nejtěžší náklad. Jejich správný posez je při výběru správného modelu klíčový.

Rozdíly v zádových systémech jsou v šířce popruhů, tvaru bederáku, tuhosti materiálu, délky zad (pánské x dámské). Ale rozdíly najdete i v celkové konstrukci. Tedy velikosti, odvětrávání batohů, způsobu jejich nastavení.

Máme pro vás v nabídce několik osvědčených výrobců, kteří jsou určené pro aktivní a časté použití. Jsou zárukou kvalitních materiálů, spolehlivého a pečlivého zpracování. Pokud batoh chcete často používat nebo už máte zkušenosti s nekvalitním batohem, jste u nás správně.

Každý z nabízených výrobců je zacílený trochu jinak a proto je máme v nabídce.

Jaké značky doporučujeme

Mým favoritem je Lowe Alpine, jsou poctivé trekové batohy s velmi dobře navrženým zádovým systémem a doživotní zárukou na výrobcí vady a vady materiálu.

Dobře se s nimi doplňuje Deuter, který má opravdu širokou nabídku, vybere si každý, ale je těžké se zorientovat. Základní rozdíly jsou v zádovém systému (Futura Vario x Aircontact x Aircontact Pro). Deuter ztělesňuje robusnost a pohodlí. 

Montane vyrábí batohy na treky s úplně odlišnou filozofií. Technologická vyspělost, jednoduchá konstrukce podřízena co nejnižší váze. Díky tomu je snadný výběr, protože nízká hmotnost neumožňuje velkou variabilitu, proto nabízí jeden pánský a jeden dámský batoh.

A pokud si chcete dopřát batohy s českým rukopisem a zajímavou cenou, máme pro vás Pinguin. Tradiční výrobce se slušnou tradicí, osvědčená kvalita, žádné výstřelky, ale mají vše co batohu na několikadenní turistiku očekáváte.

Jak vybírat velký trekový batoh?

Základem je vždy velikost - objem. Nedá se určit nejlepší objem, protože ten vždy závisí na konkrétní akci a způsobu cestování. Jiný objem potřebujete na 14 dnů se stanem a potravinami na Špicberkách a jinou na 3 dny na alpském hřebeni se spaním a stravováním se na chatách. Přesto velký objem znamená vyšší váhu batohu, ale hlavně věcí uvnitř. A těžký batoh nechce nosit nikdo. Proto se snažte volit raději menší objem v rámci svých možností.

Konstrukce

Následuje konstrukce, může být pánská neboli unisex a dámská. Rozdíly najdete v zádovém systému, ale i objemu.

Pánské batohy jsou pro vyšší postavy, mají delší záda, ramenní popruhy dál od sebe a někdy i širší. Objem začíná na 60 litrech a vede až na 100 litrů.

Dámské batohy jsou pro drobnější postavy, mají kratší zádový systém, upravený bederní pás. Popruhy jsou blíž u sebe, jsou trochu jinak tvarované. Objem je typicky 60-70 litrů.

Prakticky všechny trekové batohy mají dvě komory, kdy do spodní dáváte např. spacák a karimatku, do větší komory oblečení a potraviny. U specifických modelů se můžete setkat s komorou jednou, ale je to vyjímka.

Boční kapsy jsou velmi výhodné. Mohou být buď pružné (ve spodní části batohu) nebo skládací (na vrchní komoře). Do pružných dáte nejčastěji láhve na vodu, jsou velmi užitečné, má je většina modelů. Skládací kapsy mají u naloženého batohu malý objem, jde do nich dát náhradní tričko, slabší mikina, osobně mi přijdou zbytečné.

Boční vstup je veden do vrchní komory skrz zip, většinou v dolní části. Díky tomu nemusíte přehrabovat celý batoh, ale pouze si ho rozepnete, tam kde předmět čekáte. Sám nejsem příznivcem bočního vstupu (považuji ho za slabé místo, zvyšuje váhu i cenu), ale je již u naprosté většiny batohů. Je důležité aby to bylkvalitní zip (YKK) a byl překrytý, ideálně ho jistily stahovací přezky.

Pláštěnka je určená pro dlouhotrvající deště, ale dá se použít i v prašném nebo blátivém prostředí jako ochrana před zašpiněním. Jistě jsou oblasti kam je nezbytná, tropické oblasti, Skotsko,Island..., ale batoh sám vydrží déšť také a pláštěnka znamená dodatečnou váhu, proto ji osobně nepoužívám. Je pouze na vás a vaší destinaci zda si jí vezmete. V minulosti ji většina batohů obsahovala, dnes v honbě za nízkou váhou ji některé modely nemají (sníží váhu cca o 100 g). Dají se bez problémů dokoupit, jsou univerzální a jejich výběr závisí pouze na velikosti.

Tipy na závěr

Mezi trekovými batohy jsou relativně velké rozdíly. Ale nepotřebujete vždy ten nejlepší a nejdražší model. Záleží na vaší peněžence a četnosti využívání. Pokud pojedete jednou ročně na vodu kde batoh nenosíte daleko, nepotřebujete stejný batoh jako uživatel co jezdí často do hor a nosí kompletní výbavu na zádech.

Pro občasné využití (jednou ročně na dovolenou, občas nějaký víkend, batoh většinou nenosím nijak daleko) doporučujeme Pinguin Explorer, Osprey Kestrel.

Časté využití (dovolené s batohem na zádech, často o víkendech, batoh většinou nosím celou dobu na zádech) - ideální volbou je Lowe Alpine Diran, Deuter Aircontact, Lowe Alpine Manaslu.

Pro náročné použití (dovolené s batohem na zádech, zimní akce, expedice, oblasti s hůře dostupnými potravinami) můžeme doporučit Lowe Alpine Cerro Torre, Deuter Aircontact Pro.