Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Outdoorový obchod s.r.o. Menu

Pánské nepromokavé bundy

Pánské nepromokavé bundy jsou skvělou volbou na každodenní nošení, turistiku nebo zátěžové aktivity. Pokud nevíte, jaký materiál nebo druh látky vybrat, přečtěte si našeho rádce.

Zobrazit více

Produkty

Doporučujeme! Ultralehké zboží
Ultralehká nepromokavá bunda Montane Minimus Stretch Ultra Jacket – pánského střihu s vynikající váhou...

Doporučujeme! Ultralehké zboží
Rab Kinetic Plus Jacket: je má neskutečně vysokou prodyšnost, ale současně s tím je i velmi lehká a dobře...

Ortovox 3L Ortler Jacket M – je designově velmi pěkná, nepromokavá bunda vyrobená z 4 směrného stretch...

Rab Vital Windshell Hoody : je lehká větrovka vhodná na běh, běžky nebo turistiku. Je u ní použitý materiál...

Rab Mantra Jacket: je odolná - tedy třívrstvá pánská membránová bunda vyrobená z membrány Pertex Shield...

Mountain Equipment Zeno Jacket: je velmi lehká a vysoce sbalitelná pánská nepromokavá bunda. Tato 2,5...

Mountain Equipment Garwhal Jacket: je odlehčená pánská goretexová bunda, která je vyrobená z dvouapůl...

Rab Kinetic Alpine Jacket: je zajímavým mixem nízké váhy, odolnosti a vysoké prodyšnosti. Je použita...

Montane Atomic Jacket  – pánská voděodolná a prodyšná bunda, dá velmi snadno sbalit, je lehká (315 g),...

Doporučujeme!
Mountain Equipment Rupal Jacket: vysoce odolná pánská goretexová bunda. Odolnost vyplývá z použitého...

Rab Spark Jacket: je vyráběna s ohledem na nízkou hmotnost, ale nejde na absolutní minimum. Váží tedy...

Ultralehké zboží
Rab Phantom Pull-On: je pánská plnohodnotná 2,5 vrstvá membránová - nepromokavá bunda.Ale kromě spolehlivé...

Ultralehké zboží
Ortovox Westalpen 3L Light Jacket M – vás oslní svojí nízkou hmotností. Je určená primárně pro období...

Mountain Equipment Saltoro Jacket: je hybridní pánská nepromokavá bunda, která kombinuje na kritických...

Mountain Equipment Shivling Jacket: je vyrobena z nejvyšší řady Gore-texu Pro. Poskytne vám vysokou ochranu...

Mountain Equipment Lhotse Jacket: je určená pro náročného turistu. Tato goretexová bunda je vyrobena...

Mountain Equipment Tupilak Jacket: je určená pro horolezectví, horské sporty, všude tam, kde je důležitá...

%Výprodej
Mountain Equipment Saltoro Jacket: je hybridní pánská nepromokavá bunda, která kombinuje na kritických...

Mountain Equipment Tupilak Atmo Jacket: reaguje na požadavky na nízkou hmotnost, ale zároveň na technické...

Rab Downpour Plus Jacket: je zajímavým mixem nízké váhy a odolnosti. Dá se použít i s těžkým batohem,...

Rab Downpour Alpine Jacket: je kombinací nízké hmotnosti a odolnosti. Dá se použít i s těžkým batohem,...

Nepromokavá bunda Pinguin Alpin – je vyrobena z dvouvrstvého laminátu A.C.D. (vodonepropustnost: 20 000 mm...

%Výprodej
Montane Featherlite Trail Jacket  – větruodolná bunda na běhání, je extrémně lehká (104 g) a vysoce prodyšná....

Pánské nepromokavé bundy

Pro případ ochrany před deštěm využijete pánské membránové nepromokavé bundy. Ty nabízí nejlepší ochranu před deštěm a větrem (minimálně 20 000 mm a více) při zachování rozumné prodyšnosti (minimálně 20 000 g/m/24 hod., klidně i  40 000 g/m/24 hod.), to je dostatečné i pro zátěžové aktivity.
Chodec dosahuje hodnot až 10 000 g/m2/24 hod., při chůzi v horách nebo běhu až 25 000 g/m2/24 hod. a při vysoké námaze až 35 000 g/m2/24 hod.

Zátěrové bundy

Zátěrové bundy mají obvykle daleko horší vlastnosti než membránové bundy (zhruba 4-5x), pro náročné aktivity, kde se potřebujete spolehnout na nepromokavost nebo mít zaručenu prodyšnost adekvátní náročným sportům nejsou vhodné.

Při výrobě opravdových outdoorových bund se používají pouze membrány, typicky: Gore-tex, Blocvent, Gelanots, Event, Dermizax..., které jsou nalaminované na svrchní látku a membránu kryje na spodní straně jiná látka.

Goretexové bundy

Nejznámější jsou goretexové bundy. Membránu k nim poskytuje firma Gore, která si vybírá pouze nejlepší výrobce outdoorového oblečení, kteří splňují jejich nároky na výrobu nepromokavého oblečení. Díky tomu jsou bundy vyrobené z goretexu zárukou perfektního zpracování. My vám nabízíme Mountain Equipment, bundy do extrémního použití.

Ostatní bundy

Existují i další membrány s velmi kvalitními parametry, některé mají dokonce lepší vlastnosti než gorete. Ale protože mebrán existují tisíce druhů, je vhodné volit pouze renomované materiály, na které se můžete spolehnout. My můžeme doporučit a nás velmi oblíbený Blocvent, Dermizax, Pertex Shield, A.C.D... Stejně tak je důležité opatrněji volit výrobce, který umí skutečně outdoorové bundy vyrábět, my můžeme doporučit High Point, Pinguin.

Podle druhu látek a způsobu laminování se dají rozdělit na

1. třívrstvé nepromokavé bundy - mají vše v jedné vrstvě, tzn. na svrchní robusní látku je nalaminována membrána, která zajišťuje nepromokavost a prodyšnost a na tu je ještě laminovaná spodní látka, která chrání membránu před poškozením.

Třívrstvé bundy bývají obvykle robusní (60-80D), mají nejlepší životnost, odolné proti poškození i opotřebení. Ale také zpravidla nejtěžší a nejdražší.  Tento typ membrán je obvykle využíván u topmodelů. Někdy bývají označovány jako "3L" - tzn. 3 layers.

Většinou jde kapuce použít s horolezeckou přilbou a kapsy jsou navržené výše aby se bunda dala využít i se sedákem, střih je často spíše pro štíhlé postavy.

Můžeme je doporučit pro nejnáročnější aktivity, kde outdoorové bundy dostávají zabrat a zároveň potřebujete výbornou ochranu - horolezectví, lezení ledů, skialpinismus, sjezdové lyžování (s tím, že je zateplíte dalšími vrstvami).

 

2. dvouvrstvé outdoorové bundy - mají opět na svrchní látku nalaminovanou membránu, ale ta je kryta volně položenou síťovinou. Nejsou tak robusní (40-50D) jako bundy třívrstvé, ale jsou zpravidla lehčí, sbalitelnější a levnější. Jejich výhodou je rozumná životnost a příznivá cena. Bývají označené jako "2L" , tzn. 2 layers.

Střih již bývá pro klasické, nejen štíhlé postavy, obyčejně je není možné použít na přilbu. Kapsy jsou již často v pase pro schování rukou.

Můžeme je doporučit pro časté a obecné použití, kde potřebujete spolehlivou voděodolnost a prodyšnost, ale nejsou tolik mechanicky namáhané. Jsou zajímavé pro turistiku, horskou turistiku, cestování, po doplnění o izolační vrstvy na sjezdové lyžování.

 

3. dvouapůlvrstvé bundy se vyrábějí s absolutní prioritou na nízkou váhu, na velmi tenkou srchní vrstvu  (15-20D) je laminována membrána. Výhodou je nízká váha a vysoká sbalitelnost. Nemají, ale vysokou životnost. Jsou určené jako záložní bundy, které máte v batohu a až po náhlé změně počasí si je natahujete na sebe. Pokud je váha vaší prioritou a neřešíte životnost, tento typ outdoorových bund je vaší volbou.

Nejsou určené při použití s přilbou, mají jednoduchou konstrukci, která dbá hlavně na nízkou váhu. Obvykle obsahuje reflexní prvky.

Doporučujeme je pro turistiku, cyklistiku, běh v horách a další aktivity, kde oceníte váhu svého vybavení.

 

V naší nabídce najdete pánské membránové Mountain Equipment, které jsou zajímavé pro svou robusnost, hodí se pro náročné sporty jako je zimní horolezectví, ryzí formy skialpinismu.
Nepromokavé bundy Rab jsou zajímavé pro nízkou váhu a sbalitelnost, která je předurčuje na turistiku a trailové běhy.

Ortovox nepromokavé bundy jsou určené hlavně pro zimní horské sporty jako je skialpinismus, sjezdové lyžování. Zaujmou vás spojením s merino vlnou, které není u membránových bund běžné.
Bundy Pinguin vám poskytnu solidní ochranu před deštěm při rozumné prodyšnosti, ale jsou lákavé svojí cenou, která je zpřístupňuje pro širokou veřejnost.

Údržba nepromokavých bund

Nepromokavé oblečení jsou vyrobeny z funkčních materiálů, které vyžadují adekvátní péči, aby si zachovaly své vlastnosti co nejdéle.

Praní

Nepromokavé oblečení perte v pračce na jemný program nebo perte ručně. Membránové oděvy doporučujeme prát odděleně od ostatních oděvů. Při praní v pračcevyndejte z kapes vše, co by mohlo membránu nebo zátěr mechanicky poškodit. Zapněte řádně na oděvu suché zipy. Dodržujte teplotu doporučenou výrobcem, zpravidla je to 30°C. Pro praní použijte výhradně prací prostředky určené pro praní oděvů s membránou. Doporučujeme Salto, Toko, Grangers. Nepřidávejte bělidla, aviváž apod.
Po praní je nutno oblečení důkladně vymáchat, aby se vyplavily zbytky pracích prostředků.

Oděv po vyprání z pračky ihned vyndejte, nechte volně vykapat a začněte sušit nejlépe na stinném místě. Membránové bundy neždímejte, mohlo by dojít k poškození membrány.

Impregnace

Přestože mají membránové oděvy vodoodpudivou úpravu, nošením i praním se tato vodoodpudivost snižuje. Snížená vodoodpudivost se projeví, že déšť na oděvu přestane tvořit kapičky a voda se začně vsakovat do svrchní tkaniny. Oblečení nasáklou vodou ztěžkne a sníží prodyšnost.

Je proto vhodné po určitém čase užívání a praní vodoodpudivost tkaniny vhodnou impregnací obnovit.
Doporučujeme po vyprání aplikovat impregnaci nastřikáním na svrchní tkaninu. Doporučujeme Salto, Toko, Grangers. Po aplikaci doporučujeme bundu pověsit rameny dolů a impreganci aktivovat fénem.