Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Outdoorový obchod s.r.o. Menu

Goretexové a nepromokavé bundy pánské

Nalezené produkty: 21 | Zrušit filtry

Produkty

Mountain Equipment Rupal Jacket Doporučujeme!
Mountain Equipment Rupal Jacket: vysoce odolná pánská goretexová bunda. Odolnost vyplývá z použitého...

Mountain Equipment Tupilak Jacket
Mountain Equipment Tupilak Jacket: je určená pro horolezectví, horské sporty, všude tam, kde je důležitá...

Ortovox 3L Ortler Jacket M
Ortovox 3L Ortler Jacket M – je designově velmi pěkná, nepromokavá bunda vyrobená z 4 směrného stretch...

2016
Nepromokavá bunda Pinguin Alpin – je vyrobena z dvouvrstvého laminátu A.C.D. (vodonepropustnost: 20 000 mm...

Pinguin Parker
Nepromokavá bunda Pinguin Parker:  z dvouvrstvého laminátu A.C.D. (vodonepropustnost: 20 000 mm vodního...

Montane Minimus Jacket Doporučujeme! UUltralehké zboží
Montane Minimus Jacket – je velmi lehká, pánská membránová bunda s výbornou váhou (228 g) a zajímavými...

Montane Minimus Stretch Ultra Pull-On UUltralehké zboží
Montane Minimus Stretch Ultra Pull-On – tato dvouapůl vrstvá membránová bunda má zip do půli prsou. Je...

Mountain Equipment Zeno Jacket
Mountain Equipment Zeno Jacket: je velmi lehká a vysoce sbalitelná pánská nepromokavá bunda. Tato 2,5...

2016
Třívrstvá nepromokavá bunda Pinguin Impuls: je ideální pro aktivity do hor, např. na horolezectví, skialpinismus,...

Montane Spine Jacket
Montane Spine Jacket – je pánská gortexová bunda, která vás ochrání před deštěm, sněhem a obecně nepřízní...

Montane Minimus Stretch Ultra Jacket Doporučujeme! UUltralehké zboží
Ultralehká nepromokavá bunda Montane Minimus Stretch Ultra Jacket – pánského střihu s vynikající váhou...

Montane Atomic Jacket
Montane Atomic Jacket  – pánská voděodolná a prodyšná bunda, dá velmi snadno sbalit, je lehká (315 g),...

zelená
Prodloužená pánská bunda Pinguin Freeride: dvou­vrstvá pro lyžaře a snowboardisty. Lze ji dopnit lyžařskými...

2016
Pánská nepromokavá bunda Pinguin Stratos: třívrstvá vás dokonale ochrání před deštěm, větrem či jinými...

High Point Radical 2.0 Jacket
Třívrstvá nepromokavá bunda High Point Radical 2.0 Jacket - s převratnou prodyšností 40 000 g/m2/24hod....

High Point Superior 2.0 Jacket
High Point Superior 2.0 Jacket  - moderně střižená pánská nepromokavá bunda vhodná pro outdoorové aktivity...

High Point Protector 4.0 Jacket
High Point Protector Jacket 4.0 - pánská: je třívrstvá nepromokavá bunda s převratnou prodyšností 40 000 g/m2/24hod...

High Point Road Runner 2.0 Jacket UUltralehké zboží
High Point Road Runner 2.0 Jacket – dvouapůlvrstvá ultalehká nepromokavá bunda vyrobená z membrány Blocvent...

High Point Mania 5.0 Jacket
Nepromokavá bunda High point Mania 5.0  – je určená pro turistiku, na lyže, VHT nebo podobné outdoorové...

2016 %Výprodej
Nepromokavá bunda Pinguin Alpin – je vyrobena z dvouvrstvého laminátu A.C.D. (vodonepropustnost: 20 000 mm...

Montane Atomic Jacket - VÝPRODEJ %Výprodej
Montane Atomic Jacket – hodí se při změně počasí počasí během turistiky. Je výhodná tam, kde záleží na váze...

Pro případ ochrany před deštěm využijete pánské membránové nepromokavé bundy. Ty nabízí nejlepší ochranu před deštěm a větrem (minimálně 20 000 mm a více) při zachování rozumné prodyšnosti (minimálně 20 000 g/m/24 hod., klidně i  40 000 g/m/24 hod.), to je dostatečné i pro zátěžové aktivity.
Zátěrové bundy mají obvykle daleko horší vlastnosti než membránové bundy (zhruba 4-5x), pro náročné aktivity, kde se potřebujete spolehnout na nepromokavost nebo mít zaručenu prodyšnost adekvátní náročným sportům nejsou vhodné.


Při výrobě opravdových outdoorových bund se používají pouze membrány, typicky: Gore-tex, Blocvent, Gelanots, Event, Dermizax..., které jsou nalaminované na svrchní látku a membránu kryje na spodní straně jiná látka.
Nejznámější jsou goretexové bundy. Membránu k nim poskytuje firma Gore, která si vybírá pouze nejlepší výrobce outdoorového oblečení, kteří splňují jejich nároky na výrobu nepromokavého oblečení. Díky tomu jsou bundy vyrobené z goretexu zárukou perfektního zpracování. My vám nabízíme Mountain Equipment, bundy do extrémního použití.
Existují i další membrány s velmi kvalitními parametry, některé mají dokonce lepší vlastnosti než gorete. Ale protože mebrán existují tisíce druhů, je vhodné volit pouze renomované materiály, na které se můžete spolehnout. My můžeme doporučit a nás velmi oblíbený Blocvent, Dermizax, Pertex Shield, A.C.D... Stejně tak je důležité opatrněji volit výrobce, který umí skutečně outdoorové bundy vyrábět, my můžeme doporučit High Point, Pinguin.


Podle druhu látek a způsobu laminování se dají rozdělit na:
_ třívrstvé nepromokavé bundy - mají vše v jedné vrstvě, tzn. na svrchní robusní látku je nalaminována membrána, která zajišťuje nepromokavost a prodyšnost a na tu je ještě laminovaná spodní látka, která chrání membránu před poškozením.
Třívrstvé bundy bývají obvykle robusní (60-80D), mají nejlepší životnost, odolné proti poškození i opotřebení. Ale také zpravidla nejtěžší a nejdražší.  Tento typ membrán je obvykle využíván u topmodelů. Někdy bývají označovány jako "3L" - tzn. 3 layers.
Většinou jde kapuce použít s horolezeckou přilbou a kapsy jsou navržené výše aby se bunda dala využít i se sedákem, střih je často spíše pro štíhlé postavy.
Můžeme je doporučit pro nejnáročnější aktivity, kde outdoorové bundy dostávají zabrat a zároveň potřebujete výbornou ochranu - horolezectví, lezení ledů, skialpinismus, sjezdové lyžování (s tím, že je zateplíte dalšími vrstvami).

_dvouvrstvé outdoorové bundy - mají opět na svrchní látku nalaminovanou membránu, ale ta je kryta volně položenou síťovinou. Nejsou tak robusní (40-50D) jako bundy třívrstvé, ale jsou zpravidla lehčí, sbalitelnější a levnější. Jejich výhodou je rozumná životnost a příznivá cena. Bývají označené jako "2L" , tzn. 2 layers.
Střih již bývá pro klasické, nejen štíhlé postavy, obyčejně je není možné použít na přilbu. Kapsy jsou již často v pase pro schování rukou.
Můžeme je doporučit pro časté a obecné použití, kde potřebujete spolehlivou voděodolnost a prodyšnost, ale nejsou tolik mechanicky namáhané. Jsou zajímavé pro turistiku, horskou turistiku, cestování, po doplnění o izolační vrstvy na sjezdové lyžování.

_dvouapůlvrstvé bundy se vyrábějí s absolutní prioritou na nízkou váhu, na velmi tenkou srchní vrstvu  (15-20D) je laminována membrána. Výhodou je nízká váha a vysoká sbalitelnost. Nemají, ale vysokou životnost. Jsou určené jako záložní bundy, které máte v batohu a až po náhlé změně počasí si je natahujete na sebe. Pokud je váha vaší prioritou a neřešíte životnost, tento typ outdoorových bund je vaší volbou.
Nejsou určené při použití s přilbou, mají jednoduchou konstrukci, která dbá hlavně na nízkou váhu. Obvykle obsahuje reflexní prvky.
Doporučujeme je pro turistiku, cyklistiku, běh v horách a další aktivity, kde oceníte váhu svého vybavení.

V naší nabídce najdete pánské membránové Mountain Equipment, které jsou zajímavé pro svou robusnost, hodí se pro náročné sporty jako je zimní horolezectví, ryzí formy skialpinismu.
Nepromokavé bundy Montane jsou zajímavé pro nízkou váhu a sbalitelnost, která je předurčuje na turistiku a trailové běhy.
Ortovox nepromokavé bundy jsou určené hlavně pro zimní horské sporty jako je skialpinismus, sjezdové lyžování. Zaujmou vás spojením s merino vlnou, které není u membránových bund běžné.
Bundy Pinguin vám poskytnu solidní ochranu před deštěm při rozumné prodyšnosti, ale jsou lákavé svojí cenou, která je zpřístupňuje pro širokou veřejnost.

 

Údržba nepromokavých bund:
Nepromokavé oblečení jsou vyrobeny z funkčních materiálů, které vyžadují adekvátní péči, aby si zachovaly své vlastnosti co nejdéle.

Praní:
Nepromokavé oblečení perte v pračce na jemný program nebo perte ručně. Membránové oděvy doporučujeme prát odděleně od ostatních oděvů. Při praní v pračcevyndejte z kapes vše, co by mohlo membránu nebo zátěr mechanicky poškodit. Zapněte řádně na oděvu suché zipy. Dodržujte teplotu doporučenou výrobcem, zpravidla je to 30°C. Pro praní použijte výhradně prací prostředky určené pro praní oděvů s membránou. Doporučujeme Salto, Toko, Grangers. Nepřidávejte bělidla, aviváž apod.
Po praní je nutno oblečení důkladně vymáchat, aby se vyplavily zbytky pracích prostředků.
Oděv po vyprání z pračky ihned vyndejte, nechte volně vykapat a začněte sušit nejlépe na stinném místě. Membránové bundy neždímejte, mohlo by dojít k poškození membrány.


Impregnace:
Přestože mají membránové oděvy vodoodpudivou úpravu, nošením i praním se tato vodoodpudivost snižuje. Snížená vodoodpudivost se projeví, že déšť na oděvu přestane tvořit kapičky a voda se začně vsakovat do svrchní tkaniny. Oblečení nasáklou vodou ztěžkne a sníží prodyšnost.
Je proto vhodné po určitém čase užívání a praní vodoodpudivost tkaniny vhodnou impregnací obnovit.
Doporučujeme po vyprání aplikovat impregnaci nastřikáním na svrchní tkaninu. Doporučujeme Salto, Toko, Grangers. Po aplikaci doporučujeme bundu pověsit rameny dolů a impreganci aktivovat fénem.