Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Outdoorový obchod s.r.o. Menu

Sluneční brýle

V sekci není žádný produkt.

Pro pohyb v horách nebo pro letní cestování jistě oceníte sluneční brýle, které vám budou chránit oči. V případě horské turistiky na ledovcích nebo u moře jsou prakticky nepostradatelné.

Při výběru se můžete setkat se zorníky z:
_ skla: má výborné optické vlastnosti. Také je odolné proti poškrábání. Ale na druhou stranu se při pádu na zem, kamen rozbije. Je relativně těžké a drahé. Z těchto důvodů se pro outdoorové brýle prakticky nepoužívá.
_ polykarbonátu: je lehký, relativně levný a odolává nárazům, nepraskne nebo se nerzbije při pádu na kameny. Jeho nevýhodou jsou horší optické vlastnosti nežli u skla.
_ akrylátu: ten má sice nejhorší optické vlastnosti, ale je odolný. Používá se u levných brýlí.

Zbarvení zorníků je obyčejně:
_ zrcadlové, je vhodné zejména pro sluneční brýle do vyšších nadmořských výšek, kde je sníh. Jsou pro použití relativně tmavé a fungují tak, že poměrně velkou část slunečního záření odrazí.
_ šedivé, jsou barevně neutrální, hodí se i tam, kde není tak vysoký jas. Jsou univerzálnější.
_ žluté, oranžové, hnědé: velmi příjemné na použití, krajina vypadá o hodně atraktivněji, bohužel na fotkách nebo po odložení brýlí vás občas realita zklame. Hodí se do mlhy, špatných podmínek. Zlepšují totiž kontrast, nejsou tak tmavé. často se využívají také na lyžařských brýlích.