Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Outdoorový obchod s.r.o. Menu

Poncha do deště

Pokud jedete do oblasti kde často prší (Skotsko, Island...) nejlépe se proti dešti osvědčilo poncho. Jeho výhoda je 100% voděodolnost, snadnost usušení, relativně slušná prodyšnost (látka si ce není prodyšná vůbec, ale díky volnému a vzdušnému střihu se potit nebudete) a také jste chráněni ze všech stran.

Zobrazit více

Produkty

Sea to Summit Ultra-Sil Nano Tarp Poncho Doporučujeme! Ultralehké zboží
Sea to Summit Ultra-Sil Nano Tarp Poncho - pláštěnka, která zaujme nízkou hmotností. Rychle proměníte...

Yate Pláštěnka
Yate Pláštěnka - lehká igelitová pláštěnka, je univerzální velikosti a vejde se do každého zavazadla...

TrekMates Pak Poncho
TrekMates Pak Poncho - velmi praktická a odolná pláštěnka - pončo je vyrobená z polyesteru, proto ji...

Therm-a-Rest Honcho Poncho
Therm-a-Rest Honcho Poncho - je zateplené pončo přes hlavu, pro rychlé a snadné nasazení. Je vhodné na...

Další výhodou je možnost schovat i batoh a nejlepší ponča umožňují i vytvoření přístřesku pomocí trekové hůlky.

Jednotlivá poncha se liší i délkou. Pro pasivní aktivity, např. rybáře můžeme doporučit délky cca 140 cm, protože vás dobře schovají celé. Pokud však plánujete aktivní využívání, například turistiku, doporučujeme kratší délku ať se vám zbytečně látka neplete mezi nohy.

Dalším kritériem je materiál. Nejlevnější jsou igelitové pláštěnky, které však jsou minimálně prodyšná a často budete mokří tkz. zevnitř. Další jejich nevýhodou je vysoká náchylnost k poškození o větve, trny atd.
Kvalitní poncha jsou odolná, mohou mít ripstopovou strukturu pro větší odolnost. Střih je mnohem lepší než u pláštěnek. Relativně velké rozdíly jsou mezi jednotlivými modely ponč je ve velikosti po sbalení a hmotnosti. Můžeme vám doporučit Sea to Summit, které jsou právě v těchto parametrech na špičkové úrovni.

Ještě určitě snesou srovnání s membránovými nepromokavými bundami. Ty určitě mnohem lépe sedí ve větrném počasí. Pro specifické kategorie jako je např. horolezectví nebo skialpinismus jasně vedou.
Ale pro turistiku je podle našeho názoru pončo velmi dobrá volba, jsou cenově dostupná, sbalitelná, mají nízkou hmotnost. Pokud najdete některý z ultralite modelů, je to jasná volba do batohu pro případ změny počasí.