Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Outdoorový obchod s.r.o. Menu

Dámské softshellové bundy

Softshellová bunda najde uplatnění u mnoha sportovců. Díky svým vlastnostem se dá využít během různých aktivit - běh, horská turistika, cyklistika nebo lezení. Jak se tento materiál dělí? Přečtěte si našeho průvodce.

Zobrazit více

Produkty

Doporučujeme! Ultralehké zboží
Rab Borealis Women’s Jacket: je velmi povedená dámská softshellová bunda, která vyniká prodyšností. Proto...

Ortovox Swisswool Piz Palu Jacket W: – je hybridní dámská softshellová bunda se zateplenou hrudí. Je...

Barvy: dark blood / night blue / hot coral

Ortovox Col Becchei Jacket W:  dámská softshellová bunda s podšívkou z merino vlny. Je vysoce prodyšná,...

Barvy: black raven / green isar / blush / sky blue

Ultralehké zboží
Mountain Equipment Aerofoil Full Zip Womens Jacket : je maximálně odlehčená, přímo minimalistická dámská...

Mountain Equipment Echo Hooded Womens Jacket: je určená pro náročnou turistiku kde se potíte nebo i...

Mountain Equipment Frontier Hooded Women’s Jacket: je technicky střižená dámská softshell bunda, která...

Mountain Equipment Aerofoil Full Zip Womens Jacket : je určená pro horolezectví, lezení ferrat a jiné...

Mountain Equipment Squall Hooded Jacket: je maximálně prodyšná, ale i lehká a sbalitelná dámská softshellová...

Softshellová bunda najde uplatnění u mnoha sportovců. Díky svým vlastnostem se dá využít během různých aktivit - běh, horská turistika, cyklistika nebo lezení. Jak se tento materiál dělí? Přečtěte si našeho průvodce.

Dámská softshellová bunda

Pro většinu typů situací vám na vrchní části těla udělá nejlepší službu softshellová bunda. Hodí se do vlhkého počasí, proti větru, jako mírná tepelná izolace a v případě, že se dostatečně podvléknete i do chladna. Pokud vám v šatníku chybí bunda na běhaní, zvolte softshellovou variantu.

Dámské softshellové bundy rozlišujeme do tří skupin

  • nemembránové bundy: jsou vyrobené ze softshellu, který nemá membránu. Pro sport je tato varianta nejzajímavější, protože vám poskytují výbornou prodyšnost, kterou u většiny sportovních aktivit potřebujete. 
    Poskytují vám spolehlivou ochranu proti větru, izolují proti chladu a ochrání vás v menším mrholení. Neochrání vás v dešti, to si natáhnete membránovou nepromokavou bundu.
    Jejich výhodou je možnost použití softshellové bundy v obvyklém počasí, kdy provozujete outdoorové sporty a sportovat u toho. Jsou ideální pro horskou turistiku, lezení a cyklistiku. 
  • membránové bundy: vám poskytnou určitou ochranu v dešti, nemají však podlepené švy, proto v dešti budete přesto potřebovat nepromokavou bundu. Jejich velkou nevýhodou je snížená prodyšnost, která vás omezuje ve sportech, kde se hodně potíte. Tento typ dámských sotshellových bund je v outdoorových sportech na ústupu. Hodí se vám pro méně náročnou turistiku, jsou zajímavé pro městské použití.
  • hybridní bundy: kombinují nemembránový sofshell na místech, kde se potíte nebo tam potřebujete volný pohyb a zateplovací panely, kde jsou použité dodatečné izolační materiály (typicky na hrudi).
    Tento typ je vhodný pro zimní sporty, skialpinsmus, horskou turistiku, tedy aktivity kde vám zepředu fouká a s batohem na zádech - na hrudi máte zateplení a na zdech batoh.