Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Outdoorový obchod s.r.o. Menu

Dámské nepromokavé kalhoty

Produkty

Ortovox 3L Deep Shell Pants W – jsou dámské lyžařské kalhoty vyrobené z membránového materiálu Dermizax...

Ortovox Westalpen 3L Pants W – jsou nejrobusnější dámské nepromokavé kalhoty od Ortovoxu. Mají za úkol...

Ortovox Westalpen 3L Light Pants W – jsou zajímavé výbornou sbalitelností a nízkou váhou. Užijete si...

Doporučujeme! Ultralehké zboží
Rab Downpour Womens Pants: jsou zajímavé nízkou hmotností i na svojí váhu dobrou odolnosti. Jsou to ultralehké...

Mountain Equipment Saltoro Women’s Pants : jsou hybridní dámské goretexové kalhoty vyrobené z kombinace...

Doporučujeme! Ultralehké zboží
Mountain Equipment Zeno Women’s Pants : jsou dámské membránové kalhoty vyrobené s ohledem na co nejnižší...

Ortovox 3L Ortler Pants W – jsou třívrstvé dámské membránové kalhoty určené pro náročné využití, kde...

Rab Downpour Plus Womens Pants: jsou dámské nepromokavé kalhoty s kombinací sbalitelnosti, nízké hmotnosti...

%Výprodej
Nepromokavé kalhoty Pinguin Alpin L - mají  rozepínání nohavic po celé délce, dvě kapsy s voděodolnými...

Pro turistiku nebo do deštivého počasí se vám mohou hodit dámské nepromokavé kalhoty, které vás ochrání proti dešti. Jsou důležité protože zejména v případě při použití v kombinaci s nepromokavou bundou po ní stéká voda rovnou na kalhoty. Proto, pokud použijete obyčejné kalhoty, budete brzy mokré.
Turistika je však pouze jedna oblast a relativně málo frekventovaná (na turistiku se snažíte vypravit v pěkném počasí), kde dámské nepromokavé kalhoty využijete. Jsou vhodné pro vysokohorskou turistiku a obecně zimní sporty, využijete je při zimním horolezení, lezení ledů, při relativně teplém počasí (okolo nuly) jsou perfektní na sjezdové lyžování, jsou mimo softshellové kahoty zajímavé na skialpinismus.

V principu se liší podle druhu laminátu, mohou být:
_ třívrstvé (označované často jako 3L): jsou nejbytelnější, mají nejdelší životnost. V minulosti patřili i k nějtěžších, ale váha se postupně snižuje, proto to dnes již není úplně pravda.
Jedná se o vrchní látku, na kterou je nalaminovaná membrána a na jí ještě spodní – ochranná látka, na pohled to působí jako pouze jeden materiál.
Tento typ kalhot se hodí pro aktivity, kdy materiál dostává nejvíce zabrat: sjezdové lyžování, skialpinismus, zimní lezení. Mají cca 70-80D.
_ dvouvrstvé (označované často jako 2L): zřejmě nejoblíbenější varianta, cenově dostupná, s dobrou životností. Mají vrchní látku a na ní nalaminovanou membránu. Ochranná spodní látka je volně. Použité látky mají hrubost cca 40-50 D.
Jsou vhodné pro zimní turistiku, vysokohorskou turistiku, cestování.
_ dvouapůlvrstvé (někdy označované jako Packlite): jsou velice lehké, velice sbalitelné, ale nemají dlouhou životnost. Mají tenkou látku o tloušťce cca 15-20 D. Jsou určené jako záložní kalhoty do deště, ne na běžné nošení.
Proto se hodí hlavně na letní turistiku, kdy je používáte jako záložní turistické kalhoty pro případ změny počasí.

Pokud chcete používat nepromokavé kalhoty pro outdoor použití, je nutné počítat se značnou námahou a tedy i pocením. Při chůzi vypotíte zhruba 10 000 g/m2/24 hod. (10 litrů vody za 24 h), při horské turistice nebo běhu 25 000 - 35 000 g/m2/24 hod dle stupně námahy.
Proto je nutné vybrat kvalitní a ověřenou membránu. Na trhu jich je velké množství a ne každá má dostatečnou voděodolnost a prodyšnost.
Obecně jsou spolehlivé goretexové nepromokavé kalhoty. Firma Gore sice neudává hodnosty Gore-texu, ale poskytuje své látky pouze certifikovaným výrobcům, kteří projdou jejich kritérii. Máte tedy určitou záruku kvalitního materiálu i konkrétního výrobce, který Goretex používá.
Existuje však celá řada dalších, spolehlivých membrán, které vám také poskytnoou dobrou službu. Můžeme doporučit Dermizax, Pertex Shield, A.C.D., Sympatex, Event.