Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Outdoorový obchod s.r.o. Menu

Stany pro 2 osoby

Lehké stany pro 2 využijete hlavně při cestování po České republice, kde nejsou příliš náročné podmínky. Když vyberete správný model, tak zvládne i horské podmínky. V nabídce najdete i ultralehké stany.

Zobrazit více

Produkty

Ultralehké zboží
Camp Minima 2 SL: je tunelový stan, ideální na pěší turistiku, cyklistiku nebo jiné outdoorové aktivity,...

Turistický stan Trimm Compact : pro 2–3 osoby se dvěma vchody a prostornou apsidou. Patří do trekking...

Outdoorový stan Coleman Darwin 2 - s apsidou je vhodný pro dvě osoby. Hodí se pro cestování, do kempů,...

Ultralehký stan Camp Minima 2 Pro – je moderní dvouplášťový stan se zajímavou hmotností 2100 g. Je určený...

Stan s duralovými pruty Trimm Delta – D: se hodí pro 2 osoby a je určena vzhledem k své nízké hmotnosti...

Pinguin Gemini 150 Extreme: vychází z požadavků pro použití v nejobtížnějších expedičních a vysokohorských...

Pinguin Gemini 150 Extreme Snow: zimní verze modelu Gemini 150 se sněhovými límci, vhodná do velmi obtížných...

Samonosný stan Pinguin Aero 2 DAC - je prostorný ultralehký stan pro 2 osoby. Stan má 2 vchody a 2 předsíňky. Ložnici,...

Lehké stany pro 2 využijete hlavně při cestování po České republice, kde nejsou příliš náročné podmínky. Když vyberete správný model, tak zvládne i horské podmínky. V nabídce najdete i ultralehké stany.

Turistické stany pro dva

Stan pro 2 může vynikat nízkou váhou, kvalitou zpracovní a použitými materiály. Záleží pouze na vás, jaký stan je vhodný pro vaše potřeby. 

  • Turistické stany pro 2 osoby jsou určeny pro kempování dvou, nouzově tří osob (v případě šířky stanu 150 cm). Liší se materiálem prutů (duralové mají vyšší životnost a nižší váhu) a voděodolností stanu.
    Všechny jsou vhodné pro běžné kempování v ČR, ale mnoho modelů zvládne i bouřku v horách.
  • Stany s předsíňkou stany s jednou nebo dvěma předsíňkami jsou nejpohodlnější možnou variantou stanů této kategorie. Předsíňka je tvořena dodatečným prutem a oproti apsidě je rozměrnější. Předsíňky se hodí na odložení batohů nebo v nich můžete vařit. Nevýhodou oproti apsidě je vyšší váha, vyšší cena a pouze částečná samonosnost stanu.

Doporučujeme vám MSR Hubba Hubba, stan pro 2 osoby zajímavý nízkou váhou (1,83 kg), což z něj činí ultralehký stan. Zajímavý je také Pinguin Gemini 150.

  • Stany s apsidou: apsida je skromnější předsíňka, která není tvořena třetím prutem. Stany s apsidou jsou lehčí a levnější nežli stany s předsíňkou, ale je i sníženo pohodlí, protože přijdete o místo na vaření a zmenší se vám prostor na odkládání batohů. Stavba stanů s apsidou je velmi jednoduchá a rychlá.

Doporučujeme vám Hannah Falcon 2, který je zajímavý svou váhou. Cenově dostupný stan pro festivaly a kempování je Coleman Darwin 2.

Vyberte si z naší nabídky stan pro dva, který využijete při cestě po ČR a v některých případech i na horách.