Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Outdoorový obchod s.r.o. Menu

Batohy nad 65 l

Přechod přes hory si žádá batoh nad 65 litrů. Díky vysoké váze musí mít batoh kvalitní zádový systém, který nezpůsobí nepříjemné bolesti zad. Jak si batoh vybrat a na co si dát pozor? Přečtěte si náš průvodce batohy.

Zobrazit více

Produkty

Doporučujeme! Ultralehké zboží
Montane Womens Sirenik 65: je dámský velmi lehký turistický batoh ideální na vícedenní turistiku. Tento...

Doporučujeme!
Outdoorový batoh Lowe Alpine Diran 55:65 – s objemem 65 litrů a s dvěma komorami, kdy vrchní komora má...

Batoh na treky Deuter Aircontact 55+10 – dvoukomorový batoh s dodatečným čelním plněním a velice pohodlným...

Doporučujeme!
Lowe Alpine Manaslu ND 50:65 – je konstruovaný pro trekové aktivity, náročnou turistiku kde nesete kompletní...

Přechod přes hory si žádá batoh nad 65 litrů. Díky vysoké váze musí mít batoh kvalitní zádový systém, který nezpůsobí nepříjemné bolesti zad. Jak si batoh vybrat a na co si dát pozor? Přečtěte si náš průvodce batohy.

Batohy nad 65 l

V případě, že se chystáte na přechod do hor nebo vícedenní turistiku a budete si nosit vše na zádech, budete tedy potřebovat spací pytel, karimatku, stan nebo žďárák, potřeby na vaření a jídlo na několik dní, budete potřebovat větší trekový batoh nad 65 litrů. Trend je balit se co nejúsporněji, ale pro několikadenní cestu je nutné dostatek vybavení a hlavně jídlo.

U batohů s objemem nad 65 litrů od renomovaných výrobců bývá solidní zádový systém, který je připravený na přenášení větší váhy na delší vzdálenosti. Proto se nosí výrazně komfortnějí než přetížený batoh s menším objemem, ale tedy i zádovým systémem určeným pro menší hmotnost.

Jsou určené pro turistické výlety se spaním v přírodě, horské přechody se spaním mimo penziony a horské chaty, treky. Velikost je již větší, dokážete si nést i jídlo na delší dobu.

Typické řešení organizace nákladu je: do spodní kapsy dáte spacák a pokud je to možné i karimatku, do horní pak rezervní oblečení, vaření, stan nebo žďárák.

Pokud hledáte požadavky, které by měly batohy nad 65 mít, můžeme doporučit:

  • pohodlný zádový systém s dobrým bederním pásem, který dokáže přenášet váhu a ramenní popruhy by neměly nikde řezat nebo tlačit
  • zádový systém by měl dobře odvětrávat
  • boční kapsy na láhve s vodou
  • kapsa nebo pavouk na bundu nebo mikinu
  • možnost uchycení trekových hůlek
  • kompatibilita s vodním vakem
  • nepromokavý obal

Můžeme vám doporučit Lowe Alpine, které mají doživotní záruku na výrobní vady, které zaručují kvalitu materiálů i výrobních postupů. Pokud se orientujete na nízkou hmotnost, asi vás zaujmou batohy Montane.