Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Outdoorový obchod s.r.o. Menu

Pánské běžecké boty

Produkty

Tecnica Magma S Ms - jsou zajímavé pro letní turistiku. Jsou to lehké a velmi prodyšné pánské boty bez...

Tecnica Magma S GTX Ms - jsou lehké a velmi prodyšné pánské turistické boty. Lehký textilní svršek se...

La Sportiva Akyra GTX – pánské trailové boty s goretexem určené na trailové běhy, horské běhy a středně...

La Sportiva Helios SR – jsou minimalistické pánské běžecké boty určené na trailové běhy. Jsou určené...

La Sportiva Akyra Men – pánské běžecké boty určené na trailové běhy, horské běhy a dlouhé tratě. Bytelný...

Máme pro vás pánské běžecké boty La Sportiva speciálně navržené pro běh v horském a náročném terénu, trailové závody, orientační běh a samozřejmě pro bežné výběhy do terénu. Takže jsou ideální na horské cestičky, šotolinu, kamenitý terén, hliněný podklad, bahno. Pro silnice nejsou určené, tam jsou doma jiné značky.

Proto je základem bytelná podrážka s robusním vzorkem, která vás podrží v stoupáních i sebězích za každého počasí. Tady má La sportiva výhodu, protože má bohaté zkušenosti z výrobou směsí s dobrou adhezí pro lezečky a tyto znalosti uplatňuje i u trailových bot, díky tomu dobře drží na mokru i na kamení.
Rozlišují několik terénů a podle toho používají podrážku. Kamenitý a skalnatý povrch nejlépe zvládají La Sportiva Helios. Pro univerzální použití, kde potkáte kameny, hlínu, bahno, trávu... jsou ideál La Sportiva Ultra Raptor, Akyra a Bushido. Do blátivého terénu a sněhu jsou nejvhodnější La Sportiva Crossover a Tempesta.

Dalším kritériem je druh tlumení a jeho intenzita. Pro krátké tratě nebo pro závody jsou nejzajímavější Helios a VK, které mají nejnižší tlumení. Pro středně dlouhé tratě jasou určené Bushido, Tempesta, Akyra GTX a Ultra Raptor GTX. Pro dlouhé vzdálenosti jsou určené Akasha, Ultra Raptor, Akyra, ty jsou tlumené nejlépe.

Pro zimní období jsou výhodnější trailové běžecké boty s goretexem, pokud běžíte v mokru nebo vlhku, nohy jsou suché. Goretexová obuv se pro běhání hodí víceméně jen do chladného počasí, v teple goretex neprodýchá tolik, kolik vypotíte a nohy jsou naopak vlhké. Pro období od jara do podzimu doporučujeme běžecké boty bez membrány, jsou mnohem prodyšnější. Pokud běžíte, tak ani občasné proběhnutí louží není problém, bota při běhu relativně rychle oschne.