Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Outdoorový obchod s.r.o. Menu

Bialetti - tradiční italské moka konvičky

Pokud si chcete vyrobit doma nebo na cestách kvalitní kávu, doporučujeme vám moka konvičku Bialetti. Jednoduchým fyzikálním principem vám vyrobí tato cenově dostupná konvička hrníček super kávy a to jak doma, tak i venku nad plynovým vařičem. Je to jednodušší a výrazně levnější a pravděpodobně i spolehlivější než v drahém presovači, kde záleží na čistotě, tvrdosti vody a jiných podmínkách.

Zobrazit více

Produkty

Bialetti Moka Venus 4 šálky měděný

Bialetti Moka Venus 4 šálky měděný
Bialetti Moka Venus na 4 šálky měděný : Tradiční Italská moka konvička na přípravu překapávané espresso...

Bialetti Moka Induction červená

Bialetti Moka Induction červená
Bialetti Moka Induction červená : Klasická moka konvička na espresso kávu v inovativním provedením vhodném...

Bialetti Moka Induction černá

Bialetti Moka Induction černá
Bialetti Moka Induction černá: Klasická hliníková moka konvička v upraveném provedením vhodném na indukční...

Bialetti Moka Express Italia

Bialetti Moka Express Italia
Bialetti Moka Express Italia: Hliníková konvička od celosvětově známé firmy Bialetti. Jelikož se jedná...

Bialetti Moka Express Černý

Bialetti Moka Express Černý
Bialetti Moka Express Černý: Tradiční moka kávovar na přípravu chutné a silné překapávané kávy. Jeho...

Bialetti Moka Express Červený

Bialetti Moka Express Červený
Bialetti Moka kávovar Moka Express Červený: Velice oblíbená moka konvička na přípravu espresso kávy od...

Bialetti Moka Express

Bialetti Moka Express
Bialetti Moka kávovar Moka Express: Ikonická hliníková Moka konvička od světoznámé Italské značky Bialetti....

Tento typ vznikl v Itálii, kdy v roce 1933 Alfonso Bialetti vymyslel tento způsob přípravy kávy. Díky tomu si mohl každý Ital vyrobit hned ráno svojí oblíbenou kávu a tím zřejmě výrazně pomohl popularitě a tradici kávy v Itálii. Však dnes tuto konvičku najdete v Itálii snad v každé domácnosti.
Tvar konvičky je inspirovaný siluetou manželky Alfonse Baialettiho. Spodek připomíná dámskou sukni, střed je úzký jako ženský pas a vršek jsou zase symbolizovaná široká ramena.
Název je převzatý od města Moka z Jemenu, kde zřejmě tradice pití kávy v dnešní podobě vznikla. Je to období zhruba z půlky patnáctého století, kdy islámští Súfi pražili kávová zna a následně je louhovali v hrníčcích. V Jemenu se káva začala i pěstovat a zjistilo se, že místní podnebí je ideální. Díky tomu se stal v osmnáctém století přístav Port of Al Mokha významným exportním uzlem pro jemenskou kávu. A špičková káva se pěstuje v Jemenu i v současnosti, ale určitě nepatří k velkým exportérům srovnatelným s Brazílií nebo Etiopií.

Ale zpět k moka konvičkám Bialetti. Na nich stále ještě chyběl charakteristický znak, který známe dnes. Ten vznikl až v další generaci, kdy Paul Campani karikoval majitele, Renata Bialettiho a tak vzniklo logo společnosti.
A v této podobě se již vyrábí konvičky dodnes. Často se stále používá na výrobu tradiční hliník, ale s rozmachem indukčních varných desek se prodává dnes i modernizovaná varianta, kdy spodní nádobka na vodu je ocelová a pokud máte obavy o své mozkové buňky, můžete si koupit variantu s ocelovou i vrchní nádobkou.

Dnes samozřejmě moka konvičky vyrábí i mnoho dalších výrobců, ale pokud zbožňujete Itálii nebo kávu, tak jediná možnost je stejně Bialetti.