Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Outdoorový obchod s.r.o. Menu

Julbo - brýle na lyžování

Pokud se chystáte na lyže a hledáte vhodné lyžařské brýle, můžeme vám doporučit Julbo. Je to tradiční francouzská značka, která se zabývá výrobou slunečních brýlí od roku 1888, kdy firmu založil Jules Baud, z složeniny jeho jména vznikl název firmy - Julbo.

Zobrazit více

Produkty

Julbo Sniper Evo M SP2

Julbo Sniper Evo M SP2
Julbo Sniper Evo M SP2 : jsou biatlonové brýle pro užší obličeje se zorníkem Spectron 2. Hodí se pro...

Julbo Sniper Evo L SP2

Julbo Sniper Evo L SP2
Julbo Sniper Evo L SP2 : jsou biatlonové brýle pro širší obličeje se zorníkem Spectron 2. Hodí se pro...

Julbo Moonlight SP 3

Julbo Moonlight SP 3
Julbo Moonlight SP 3 : jsou dámské lyžařské brýle se širokým zorníkem, které jsou vhodné pro menší obličej....

Firma vznikla na popud sběračů křišťálu z Chamonix, kteří si potřebovali v horách chránit oči před sluncem. Hned v počátcích se přeorientoval na sportovní optiku a navrhl oblíbené sluneční brýle pro horolezce, kteří je používali na ledovcích nebo ve vysokých horách. Postupem času svou kolekci horolezeckých brýlí rozšířili na outdoorové brýle určené pro různé sporty.

Po roce 2010 rozšířili svou kolekci o další podkategorie a začali vyrábět lyžařské brýle. Některé modely jsou určené pro sjezdové lyžování, jiné pro běžky nebo na biatlon.

Lyžařské brýle mají za úkol chránit oči před větrem, v případě rychlé jízdy i náporem vzduchu, ale samozřejmě i před sněhem, který při rychlé jízdě může být nepříjemný. Kromě toho, ale je nutné aby se nezamlžovaly, proto je často použité dvojí sklo, které to dokáže zajistit.
Také musí mít dobrou optiku, která zaručuje dobrý obraz na prudkém slunci, ale i v mlze nebo silném sněžení. Čočky na lyžařských brýlích Julbo mají speciálně formovaný tvar, který snižuje zkreslení.