Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Outdoorový obchod s.r.o. Menu

La Sportiva - nízká obuv pro turistiku, nástupy do skal a ferraty

Pokud se pohybujete v lezeckém prostředí, tak vám představovat dámské turistické boty La Sportiva asi nebude potřeba. Ale dá se předpokládat, že obuv pro turistiku si budou hledat a vybírat turistky, které s lezením nemají (a třeba ani neplánují) žádnou zkušenost..

Zobrazit více

Produkty

La Sportiva Boulder X

La Sportiva Boulder X Doporučujeme!
La Sportiva Boulder X – velmi oblíbené lezecké boty, které jsou určené na ferraty, nástupy do skal, horskou...

La Sportiva TX4 Woman

La Sportiva TX4 Woman Doporučujeme!
La Sportiva TX4 Woman – jsou dámské boty určené pro nástup ke skalám. Jsou navrženy s ohledem na náročný...

La Sportiva TX5 Low GTX Woman

La Sportiva TX5 Low GTX Woman
La Sportiva TX5 Low GTX Woman – jsou nepromokavé, odolné a samozřejmě pohodlné dámské boty určené pro...

La Sportiva Boulder X Woman

La Sportiva Boulder X Woman
La Sportiva Boulder X Woman – velmi oblíbené dámská lezecká obuv, která je určena na ferraty, nástupy...

La Sportiva Akyra Woman

La Sportiva Akyra Woman
La Sportiva Akyra Woman – dámské běžecké boty určené na trailové běhy, horské běhy a dlouhé tratě. Bytelný...

La Sportiva Hyper GTX

La Sportiva Hyper GTX
La Sportiva Hyper GTX – unisexové sportovní boty určené na nástupy do skal, ale i běžné chození po městě....

Jedná se o významného výrobce obuvi a lezeček, které vyváží do celého světa. Na poli lezaček (obuv na lezení) jsou v současnosti největším a také zřejmě nejlepším výrobcem na světě.
A proto dámské turistické boty La Sportiva na lezečky navazují a často z nich používají i některé konstrukční prvky. Proto se výborně hodí pro nástupy do skal, lezení ferrat nebo turistiku v náročném terénu, kde třeba i využijete lezení. Proto mají často na špičce podrážky tkz. climbing zónu, měkčí gumu, která zlepšuje tření a tedy schopnosti obuvi stát na menších stupech. Také šněrování je velmi často až do špičky, aby bota zachovala citlivost na stupech. Velmi často mají na patách poutko, které umožní boty připnout na sedák.

Přesto si zachovávají vysoký komfort při chůzi. Mají dobré tlumení došlapu. Podrážky jsou samozřejmě od Vibramu, který znamená dlouhou životnost a odolnost, ale zároveň má dobré tření. U některých modelů je využitý Gore-tex, který zlepšuje voděodolnost.
A pak mají samozřejmě velmi pěkný design, jsou moderní, navržené primárně pro vysokou funkčnost, ale vzhled rozhodně nezústává opomenut. A díky tomu, že jsou navrhovány v Itálii, mají v mnoha případech pestré barvy.

La Sportiva má dlouhou a bohatou historii. Původně se jednalo o malou dílnu, kde se vyráběly boty hlavně pro lesní dělníky a farmáře z okolí. Během druhé světové války došlo k zvětšení dílny, protože získala zakázky pro armádu. A v padesátých letech již vznikla značka La Sportiva.
V té době již začala výroba lyžařských a horolezeckých bot, která trvá až dodnes. Firma sponzoruje mnoho známých lezců. Patří mezi ně i Adam Ondra.