Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Outdoorový obchod s.r.o. Menu

Mammut - batohy pro turistiku

Pokud rádi a často holdujete turistice určitě se vám vyplatí si koupit kvalitní turistický batoh s dobrým zádovým systémem, který je při výstupu komfortní, umožní vám přenést vše co potřebujete a je spolehlivý. Proto vám můžete doporučit batohy Mammut, které toto vše splňují.

Zobrazit více

Produkty

Mammut Lithium 40

Mammut Lithium 40
Mammut Lithium 40: je menší trekový batoh vhodný pro turistiku o objemu 40 litrů. Je určený na víkendovou...

Mammut Lithium 20

Mammut Lithium 20
Mammut Lithium 20: je malý a lehký sportovní batoh vhodný pro turistiku o objemu 20 litrů. Má jednu komoru....

Mammut Lithium 15

Mammut Lithium 15
Mammut Lithium 15: je malý a lehký sportovní batoh vhodný pro turistiku o objemu 15 litrů. Má jednu komoru....

Mammut Lithium 30

Mammut Lithium 30
Mammut Lithium 30: je sportovní batoh vhodný pro turistiku o objemu 30 litrů. Má jednu komoru, kam si...

Mammut je dnes jedním z největších outdoorových výrobců v Evropě s působivou historií. Původně se zabýval hlavně produkty pro horolezectví. Ale stále rozšiřuje své portfolio a další a další značky, které postupně přibírá pod svá křídla a dnes již vyrábí téměř vše co v outdooru potřebujete.
Ale vše to začalo již v roce 1862, kdy Kaspar Tanner začal vyrábět ve Švýcarsku lana ve své dílně ve městě Dintikon, kde Mammut má stále svojí centrálu. Ale značka vznikla až v 1943. V roce 1952 pak navrhli první nylonové lano na světě a v roce 1964 získali pro svá lana první certifikaci UIAA pro použití v horolezectví. Už v roce 1978 vyrábí goretexové oblečení pro horolezectví. Od roku 1984 vyrábí lezecké úvazky a karabiny s expreskami. A v roce 1989 začal s výrobou outdoorových batohů, kdy koupil již etablovaného výrobce Fürst.

Díky tomu, že Mammut má za sebou dlouhou historii a specializuje se na aktivní horolezce a turisty, kteří své vybavení používají často a při náročných aktivitách, musí své turistické batohy navrhovat dobře a s ohledem na vysokou funkčnost. Dalším klíčovým kritériem je odolnost a solidní životnost. Nikoho by nepotěšilo poškození batohu během výstupu. Ale stranou samozřejmě nesmí zůstat nízká váha. A potom samozřejmě turistické batohy Mammut provází i propracovaný design.