Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Outdoorový obchod s.r.o. Menu

Potápěčské automatiky Mares - komplety

Produkty

Mares Atlas ADJ 62X DIN

Mares Atlas ADJ 62X DIN
Mares Atlas ADJ 62X DIN – tato kompaktní plicní automatika obsahuje 1. stupeň s vyváženým pístem, který...

Mares Dual 15X DIN

Mares Dual 15X DIN
Mares Dual 15X DIN – je určená pro rekreační potápění. Tato automatika se hodí pro potápění v moři i...

Mares Epic ADJ 82x PVD

Mares Epic ADJ 82x PVD
Mares Epic ADJ 82x PVD – je automatika vhodná pro potápění ve studené vodě. Má dva vysokotlaké výstupy...

V naší nabídce najdete komplety potápěčských regulátorů a automatik Mares. Jedná se vždy o komplet 1. stupně a 2. stupně, v některých případech pak doplněný o octopus.

Dají se rozdělit podle ceny:

_ nejlevnější potápěčské regulátory:  U S2 je 1. stupeň pístový a nevyvážený a 2. stupeň je z polymeru. Hodí se na potápění v menší hloubce a v relativně teplé vodě. Nevýhodou je nízký komfort, nemožnost se potápět v chladné vodě, protože hrozí zamrzání.

_ reguláry pro potápění střední třídy: 1. stupeň 15X je membránový a vyvážený, umožňuje vyšší komfort při dýchání. Má minimálně 3 LP výstupy a 1 HP výstup. Používá DFC výstup, ale pouze na druhý stupeň, octopus ho nemá. 2. stupeň je plastový. Protože Mares používá u druhých stupnů VAD systém, hodí se i pro použití v chladné vodě.

_ potápěčské automatiky nejvyšší třídy: 1 stupeň 52X je vyvážený. Má čtyři LP výstupy (na druhý stupeň, octopus, do inflátoru a například na suchý oblek) a dva HP výstupy (manometr + sonda). Velkou výhodou automatik Mares této kategorie je 2× DFC výstup, proto 2. stupeň i octopus mají stejné vlastnosti.
2. stupeň má ochranu proti zamrzání (VAD systém). Mají nizký nádechový odpor. Nejlepší vlastnosti mají druhé stupně z karbonu nebo kovové, mají výrazně lepší výměnu tepla a tedy lepší odolnost proti zamrznutí.

Pokud vybíráte svůj první potápěčský regulátor je nutné zvážit jak často se budete potápět a v jakých hloubkách, v jak teplé vodě.
Pokud se například budete potápět jen o dovolené v létě v moři, nemusíte řešit zamrzání. Pokud celoročně a i u nás, naopak je tato ochrana nutná.