Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Outdoorový obchod s.r.o. Menu

Ocún - jištění na ferraty, tlumiče pádů a ferratové sety

Při cestách do hor se jistě setkáte s ferratami. Jedná se o zajištěné cesty v horách, které jsou díky natažení ocelových lan a kramlí zpřístupněné i nelezecké veřejnosti. Pro bezpečný pohyb na nich potřebujete ferratové sety Ocún.

Zobrazit více

Produkty

Ocún Via Ferrata Twist set

Ocún Via Ferrata Twist set Doporučujeme!
Ocún Via Ferrata Twist set: je sendvičový ferratový set, který se skládá z lezeckého úvazku Ocún Twist...

Ocún Captur

Ocún Captur

1 990  (20 %) 1 602 

Přidat 'Ocún Captur' k porovnání Detail

Ferratová brzda Ocún Captur – je ideální na sebejištění v zajištěných cestách v Alpách, na tkz. ferraty....

Ocún Captur Pro

Ocún Captur Pro
Ocún Captur Pro – je ferratová brzdy pro jištění na ferratách. U setu jsou použity tkz. dlaňové karabiny...

Ocún Via Ferrata Twist Shard set

Ocún Via Ferrata Twist Shard set
Ocún Via Ferrata Twist Shard set: je v ČR velmi oblíbený ferratový set, který se skládá z lezeckého úvazku...

Ocún Via Ferrata Twist+Chest set

Ocún Via Ferrata Twist+Chest set
Ocún Via Ferrata Twist+Chest set: je sendvičový ferratový set, který se skládá z lezeckého úvazku Ocún...

Ocún Captur Pro Swivel

Ocún Captur Pro Swivel
Ocún Captur Pro Swivel – je ferratová brzdy s obrtlíkem proti zamotání ramen pro jištění na ferratách....

Ocún Via Ferrata Twist Tech ECO Captur Pro Swivel…

Ocún Via Ferrata Twist Tech ECO Captur Pro Swivel Shard
Ocún Via Ferrata Twist Tech ECO Captur Pro Swivel Shard - je set, který obsahuje technický lezecký sedák,...

Ocún Via Ferrata Twist Tech ECO Captur Pro Swivel…

Ocún Via Ferrata Twist Tech ECO Captur Pro Swivel set
Ocún Via Ferrata Twist Tech ECO Captur Pro Swivel set - je set, který obsahuje technický lezecký sedák...

Nabízíme kompletní nabídku, najdete u nás samotné ferratové tlumiče, které se hodí pro lezce ferrat, kteří již část vybavení má (protože například lezete po skalách). Klasika pro méně náročné uživatele, který hledá zajímavou cenu je Ocún Captur, který má dlaňové karabiny o klasické velikosti. Pokud si nechcete odřít klouby prstů při nacvákavání karabin na ocelové lano, doporučujeme vám Ocún Captur Pro. Pokud hledáte to nejlepší, co na trhu najdete, pak je zde Ocún Captur Pro Swivel, který má ještě navíc obrtlík, který omezuje zamotávání ramen.

Ale k k ferratovému tlumiči bezpodmínečně potřebujete i lezecký úvazek a určitě i lezeckou helmu pro případ vašeho pádu nebo pokud od lezců nad vámi padají suť a kameny.

Proto nabízíme kompletní ferratové sety, které toto vše obsahují.
Liší se druhem úvazku, počtem příslušenství a samozřejmě i jeho druhem. Základem je Ocún Via Ferrata Twist (s hlemou nebo bez), je vhodný pro toho, kdo hledí na zajímavou cenu, je v něm základní úvazek, základní ferratový tlumič a případně i jednoduchou přilbu. Varianta bez přilby je určená pro toho, kdo ji již má nebo si chce koupit lepší.
Víceméně totožný set, ale doplněný o prsní úvazek se spojovací smyčkou a karabinou je Ocún Via Ferrata Twist Chest set (opět s helmou nebo bez). Kromě prsáku zde získáte také úvazek s jinou barvou.
Pak zde máme Ocún Via Ferrata Twist Tech Captur Pro Swivel set, který je naopak určený pro toho, kdo si potrpí na komfort a kvalitu. Tam dostanete čtyřpřezkový úvazek, který si můžete komfortně nastavit na střed těla. Ferratový tlumič je s velkými karabinami, které vám při nacvakávání lana nebudou odírat klouby prstu o lano a ještě má obrtlík proti zamotávání tlumiče.
Posledním typem je Ocún Via Ferrata Webee + Chest set (s lezeckou přilbou či bez) je podle mého názoru velmi zajímavá volba. Obsahuje lezecký úvazek Webee, který je z eva pěny, proto je velmi prodyšný. Navíc nesaje vodu, proto ho můžete snadno prát, ale nevadí pokud zmoknete, rychle a bezproblémově schne. A celý set je kompletní, má i prsák a spojovací popruh s karabinou.

Pokud vám můžeme doporučit, ideální je levný Ocún Via Ferrata Twist, který je zajímavý cenou nebo Ocún Via Ferrata Webee Chest, který má super sedák a je kompletně vybavený. Je nutné počítat s tím, že přilba je na ferratách bezpodmínečně nutná, jednak pro případ pádu, ale hlavně na ferratách se často někdo pohybuje nad vámi a lehce může shodit i drobné kameny.

Ocún je výrobce z České republiky. Vše kromě karabin vyrábí u nás v ČR. Část výroby probíhá v Bělé pod Bezdězem a část v Poličce. Specializuje se na výrobu horolezeckého vybavení, lezaček a ferratových setů. Dnes výváží svoje výrobky do celého světa.