Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Outdoorový obchod s.r.o. Menu

Osprey - turistické a horolezecké batohy o objemu 40-60 litrů

Do středně velkých batohů Osprey patří bágly s objemem 40-60 litrů. To je obecně velmi populární kategorie, ale jsou v ní obsaženy dvě kategorie, které se od sebe poměrně zásadně liší. Rozdělit je můžeme na turistické batohy a alpinistické batohy (horolezectví, skialpinismus).

Zobrazit více

Produkty

Osprey Aura AG 50

Osprey Aura AG 50
Osprey Aura AG 50: má zádový systém uzpůsobený pro ženy, je kratší a má jiné ramenní popruhy, které jsou...

Osprey Sirrus 44

Osprey Sirrus 44
Osprey Sirrus 44 : je pohodlný dámský turistický batoh pro úsporné cestovatelky. Má dvě komory. Zádový...

Osprey Atmos AG 50

Osprey Atmos AG 50
Osprey Atmos AG 50: je navržen pro velmi komfortní cestování, turistiku, kemping, kdy vysoký komfort...

Turistické batohy Osprey s objemem 40-60 litrů se hodí na akce, kde spíte. U menších velikostí se předpokládá hlavně spaní někde na chatě, kde budete mít vyřešené jak spaní, tak i vaření. U větších objemů se zkušenější z vás dokážou zabalit i na víkendovou nebo i týdení akci, kde budete spát věnku a to buď pod širákem nebo ve stanu.
Batohy Osprey určené na turistiku nebo treky vám poskytnou pohodlný, ale prodyšný zádový systém (některé mají síťku, ale dobře se osvědčil i perforovaný eva plát s výseky a vlnkováním). Po bocích mají kapsy na láhve. Zajímavé je uchycení hůlek během chůze bez sundání batohu, kapsy na bederním pásu a magnet na hrudním popruhu na hadičku pitného vaku Osprey. Ale mají na vás nachystané i další vychytávky.

Alpinistické batohy Osprey jsou určené pro horské sporty jako je horolezectví a skialpinismus. Mají mnohem jednodušší konstrukci, která je vyrobena tak, aby se nikde nezachytla. Jiným způsobem je řešený i zádový systém. Je třeba aby se v něm nedržel sníh. Bederní pás jde v mnoha případech vyjmout stejně tak, jako vyztužení zádového systému. Jsou vyrobené z robusnějších materiálů aby vydržely mechanické namáhání.
Na bederním pásu najdete poutka na karabiny a expresky, na batohu najdete upínání cepínů. Často mají poutka na připevnění batohu na štandu.

Ale proč si koupit turistický batoh právě Osprey? Je to možná největší výrobce technických, outdoorových batohů na světě. Jsou velmi dobře propracované do detailů. Ale navíc i dost vydrží. A na důkaz toho je u nich doživotní záruka na výrobní vady a vady materiálů.