Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Outdoorový obchod s.r.o. Menu

Lavinové vyhledávače Pieps

V sekci není žádný produkt.

V případě, že chcete investovat do své bezpečnosti v zimních horách a zvýšit své i partnerovy šance na přežití během pádu laviny, jedna ze zajímavých možností jsou léty osvědčené lavinové vyhledávače Pieps. Patří mezi technologickou špičku na trhu.
Aktuálně dokáží vyhledat zasypaného na nejdelší vzdálenost. Další výhodou je jejich kompatibilita s elektronickými lavinovými sondami, které výrazně urychlují vyhledání a tedy i vykopání zaspaného. Výhodou je také bezproblémová aktualizace firmwaru.
A velmi důležitým argumentem je u každého nově zakoupeného lavinové vyhledávače nebo setu možnost absolvovat bezplatně lavinové školení u certifikovaného guida. Tam si v praxi vyzkoušíte vyhledávání, ale hlavně sondování a vykopávání. Praxe je důležitější než tisíc testů jednotlivých vyhledávačů na internetu.
Aktuálně technologicky nejvyspělejší je pípák Pieps Micro, můžeme vám ho vřele doporučit.

Najít zasypaného pod sněhem je však pouze jedna část záchrany a paradoxně ta relativně nejrychlejší, bohužel aby měl nejlepší vyhlídky na přežití je nutné ho i vykopat do 15-18 minut od zavalení jinak jeho šance na přežití dramaticky klesají (okolo pusy se mu díky teplému dechu vytvoří ledová krusta a on se udusí navzdory tomu, že záchrana může být velmi blízko).
Bohužel právě vykopávání a odstranění sněhu je namáhavé a časově hodně náročné, je nutné si uvědomit, že musíte přeházet kubík sněhu, v některých případech i několik kubíků.

Proto vám doporučujeme kromě pípáku koupit i sondu a sněhovou lopatku. Jednou z variant je koupit si kompletní lavinový set, například Pieps Set Micro. Doporučujeme vám však raději koupit samotný lavinový vyhledávač a k němu sondu alespoň 260 cm, ale klidně delší a určitě teleskopickou lavinovou lopatu, ideálně s možností vytvoření motyky - ta usnadní odhrnování odkopaného sněhu.