Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Outdoorový obchod s.r.o. Menu

Totem lezecké friendy

Pro někoho kdo hledá první friendy a chce si rovnou koupit něco extra nebo chce vyměnit starou sadu za novou a lepší tu máme v nabídce španělský Totem. Jedná se o malého výrobce, který však vyrábí super výrobky. Velmi dobře drží i ve špatných spárách a sokolících.

Zobrazit více

Produkty

Totem Cam 0,50

Totem Cam 0,50
Totem Cam 0,50: je lezecký friend pro jištění v tradičních lezeckých oblastech, kde je rozestup jištění...

Mají unikátní konstrukci, která je odlišuje od ostatních výrobců. Jednak má nezávislé vačky, kdy každá dvojice má svoje pružiny a táhla. Díky tomu se dobře zakládají a tam, kam je založíte i drží. V místě založení se nepohybují. 
Další výhodou je, že drží i na místech, kde se chytne pouze jeden pár vaček. Proto friendy Totem velmi dobře drží i v místech, které nejsou k zakládaní jištění úplně vhodné. Proto si našly oblibu mezi mnoha lezci na světě a určitě si je oblíbíte i vy.

Původní myšlenka pochází z friendů Alien, které byly v USA pro své vlastnosti velmi populární. Po smrti majitele a konci značky, využívá nápad Mikel Apezetxea, který je výrazně zdokonaluje. Jedná se hlavně o zajištění vaček a také o samotnou konstrukci vaček.