Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Outdoorový obchod s.r.o. Menu

Purifikační tablety

Purifikační tablety na čištění vody jsou perfektní způsob, jak se zbavit většiny patogenů. Stačí je hodit do vody, počkat a máte vyčištěnou vodu. V nabídce máme i dechlorační činidlo, které zlepšuje chuť a vůni vyčištěné vody. Více se k tomuto tématu dozvíte vespod stránky.

Zobrazit více

Produkty

Katadyn Micropur Forte

Katadyn Micropur Forte
Purifikační tablety Katadyn Micropur Forte - je přípravek na bázi chloru a stříbra. Hodí se k desinfekci...

Dechlorační činidlo Katadyn Antichlorine

Dechlorační činidlo Katadyn Antichlorine
Dechlorační činidlo Katadyn Antichlorine - slouží k odstranění přebytečného obsahu chloru z pitné vody....

Jak vybrat dezinfekční tablety do vody a jak fungují?

Purifikační tablety na čištění a úpravu vody pracují na principu chemické dezinfekce. Nejčastěji se používají jodové tablety nebo chlór.

  • Jodové tablety hubí valnou většinu patogenů, která může být přítomna ve sladkých vodách. Jod je vhodné nechat působit alespoň 30 minut. Nejsou však účinné proti virům druhu Cryptosporidium a Giardia. K tabletám se někdy dodávají i pilulky s vitamínem C nebo kyselinou askorbovou, které pohltí nepříjemný pach jódu.
  • Chlór má lepší účinek proti Giardii a je asi 3× účinnější než jód.

TIP: Nejúčinnější způsob úplného vyčištění vody je nejprve přefiltrovat vodu keramickým vodním filtrem, kdy přefiltrujete viry druhu Cryptosporidium, Giardia a většinu bakterií spolu s většími viry a pak provést desinfekci pomocí purifikačních tablet, které zlikvidují menší viry, které vodní filtr nezachytí. V nabídce máme také účinná UV světla.