Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Outdoorový obchod s.r.o. Menu

Pánské běžecké boty La Sportiva

Produkty

La Sportiva Helios SR
La Sportiva Helios SR – jsou minimalistické pánské běžecké boty určené na trailové běhy. Jsou určené...

La Sportiva Akyra Men
La Sportiva Akyra Men – pánské běžecké boty určené na trailové běhy, horské běhy a dlouhé tratě. Bytelný...

V naší nabídce pro vás máme pánské běžecké boty La Sportiva určené pro trailový running, orientační běh nebo výběhy do terénu. V terénu potřebujete jednak dobrou adhezi do kopce, bota vám nesmí prokluzovat, ztrácíte pak zbytečně energii. Ale důležité jsou i seběhy, kde v případě špatného vzorku jednak ztrácíte sekundy, ale také jistotu a některé úseky . A právě v této kategorii běžecká obuv La Sportiva exceluje. Mají vynikající vzorek, který je v bahnitém terénu jako doma. Dobře se chovají i na skalnátém terénu nebo na horských stezkách.
Použité podrážky dělí na 3 kategorie: Frixion XF - mají nejlepší adhezi a přilnavost, ale nižší životností (např. Mutant, Ultra Raptor), Frixion AF - mají dlouhou životnost, nevadí jim ani asfaltové nebo betonové povrchy, hodí se pro trénink (Helios 2.0), Frixion XT - vyvážená přilnavost při zajímavé životnosti (Akyra, Akasha, Bushido, Helios SR).

Další důležitou vlastností je stabilita v terénu, kterou oceníte při horském běhu nebo výbězích do lesa. Potřebujete aby vám noha na každém výmolu nebrkala, nevyvracela se. La Sportiva u svých běžeckých bot využívá stabilizační prvky, které zlepšují jejich chování v torzi, mají výztuhy v bocích paty, díky tomu získáte výbornou stabilitu, ale upravené mají i špičky.
Díky tomu jsou oproti klasickým bežeckým botách relativně robusní a slibují tak kromě stability i výbornou životnost. Daní za to je mírně nižší citlivost terénu.

Kromě toho se dají rozlišit podle tratí, na které se specializujete.
Na krátké tratě mají nižší odpružení, které se vám odmění "rychlejší" botou. Hodí se na závody. Patří sem Helios a Helios SR.
Na střední tratě můžete použít Ultra Raptor GTX, Bushido, Mutant. Hodí se na krosové a horské závody, ale i na běh v lese nebo obecně v terénu. Běžný trénink atd.
Na dlouhé tratě využijete Ultra Raptor, Akyra, Akasha. Hodí se pro těžší běžce, delší tratě a různé závody v horách, ultramaratony.