Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Outdoorový obchod s.r.o. Menu

Cepíny Petzl

Snad nejznámější výrobce horolezeckých cepínů na světě je Petzl. Vždy kraloval hlavně v nabídce technických cepínů pro lezení ledopádů nebo v horách. V posledních letech si však vzal na mušku i cepíny turistické a skialpinistické a rozhodně je to na nich poznat.

Zobrazit více

Produkty

Petzl Ride

Petzl Ride Ultralehké zboží
Petzl Ride – je vyvinut pro skialpinismus, omezeně pro ledovcovou turistiku. Tento ultralehký horolezecký...

Petzl Sum´Tec

Petzl Sum´Tec
Horolezecký cepín Petzl Sum'Tec:  špičkový cepín pro klasické horolezectví, skialpinisty nebo freeridery....

Petzl Gully

Petzl Gully

3 970  -15 % 3 375 

Přidat 'Petzl Gully' k porovnání Detail

Ultralehký a odolný skialpinistický cepín pro strmé svahy i technické sjezdy Petzl Gully je speciálně...

Petzl Nomic

Petzl Nomic
Specializovaný cepín pro extrémní lezení v ledu a drytooling Petzl Nomic je technický cepín vyvinutý...

Petzl Quark

Petzl Quark Doporučujeme!

6 620  -15 % 5 627 

Přidat 'Petzl Quark' k porovnání Detail

Horolezecký cepín Petzl Quark – pro náročné lezení ledopádů, ale i těžkých mixů nebo pro drytooling....

Petzl Glacier Linkin

Petzl Glacier Linkin
Petzl Glacier Linkin – je horolezecký cepín s poutkem, který je konstruován pro turistiku na ledovcích....

Petzl Glacier

Petzl Glacier
Horolezecký cepín Petzl Glacier – je konstruován pro turistiku na ledovcích. Je lehký díky hliníkové...

Petzl Summit Evo

Petzl Summit Evo
Cepín pro VHT Petzl Summit Evo Petzl Summit Evo je výkonnostní cepín, který vyplňuje mezeru mezi lehkými...

Petzl Summit

Petzl Summit
Petzl Summit : je cepín vhodný pro skialpinismus, VHT nebo turistiku.Hlava je kovaná-ocelová, je tedy...

Petzl Pick & Spike chrániče

Petzl Pick & Spike chrániče
Petzl Pick & Spike chrániče – je chránič hrotů pro cepíny. Je výškově nastavitelná a i odnímatelná....

Petzl Trigrest

Petzl Trigrest
Petzl Trigrest – je výškově nastavitelná opěrka prstů použitelná pro cepíny Petzl RIDE, GLACIER, GLACIER...

Petzl Linkin

Petzl Linkin
Poutko na turistické cepíny Petzl Linkin : velice lehké a přitom pohodlné poutko pro cepíny Petzl i jiné....

Petzl Dry

Petzl Dry
Náhradní hrot pro cepín Petzl Dry - náhradní hrot pro cepíny Petzl Quark (nový typ – rok výroby ⇒ 2010 s hlavou...

Petzl Panne

Petzl Panne
Petzl Panne – je lopatka k cepínům Petzl, které jednak chrání hlavu před poškozením a jednak hrabání...

Petzl Marteau

Petzl Marteau
Petzl Marteau – je standardní velikost kladiva k cepínům Petzl, které jednak chrání hlavu před poškozením...

Petzl Pur'Dry

Petzl Pur'Dry
Petzl Pur'Dry – je náhradní hrot pro drytooling k technickým cepínům Petzl. Hodí se pro cepíny Petzl...

Petzl V-link

Petzl V-link
Petzl V-link – slouží k zavěšení cepínů na lezecký úvazek. Zabrání tak jejich zprátě v případě pádu....

Petzl Masselottes

Petzl Masselottes
Petzl Masselottes - závaží na hrot pro technické cepíny. Zvyšují razanci úderu. Dodávají se v páru (pro...

V naší nabídce si najdete lehké turistické cepíny. Všechny mají kované hroty, které mají vysokou životnosti i při kontaktu s kameny a zároveň velkou pevnost. Využijete při letní turistice na ledovcích nebo při skialpinismu.
V poslední době se v Petzlu zaměřili na nízkou hmotnost, kterou dosáhli využitím hliníkových násad. Na turistiku je zřejmě nejvhodnější cepín Petzl Glacier. Má ocelový hrot pro jisté zapíchnutí i v tvrdém sněhu či ledu.
Ten kdo preferuje techničtější produkty může zvážit Petzl Summit, který se hodí pro lehčí lezení a turistiku. Má technickou rukojeť a patří mezi velmi zajímavé produkty. Pro skialpinismus vám můžeme doporučit Petzl Ride.

Pro lezení v horách můžete použít univerzální Petzl Gully nebo technický Petzl Sum'Tec (nejlevnější modulární cepín od Petzlu, jde u něj měnit hroty, volba lopatky, kladiva). To jsou cepíny určené pro lehčí mixy, lezení v horách, případně náročnější skialpinismus. Jsou zajímavé nízkou hmotností a jsou již technické.
Další možností je Petzl Quark, který jde snadno přestavět na cepín určený pro lezení v horách. Ale to už je cepín jiné kategorie. Asi nejuniverzálnější model v nabídce Petzlu.

Cepíny pro náročné cesty v horách, zbraně do ledu nebo na drytooly, případně pro závody, právě tato oblast je doménou Petzlu. Zde totálně kraluje a žádným z modelů neuděláte chybu.
Největší univerzál je Petzl Quark. Dá se použít pro lezení v horách i lezení ledů. Rukojeť u něj jde snadno přestavit dle potřeby. Můžete s ním lézt víceméně cokoliv. To je víceméně etalon této modelové třídy.
Pro lezení těžkých cest v ledu nebo pro závodní použití jsou pak Petzl Nomic (hodí se na dry tooling a na těžké ledopády) nebo extrémně zakřivený Petzl Ergo. Ty jsou určené hlavně pro velmi těžké a převislé cesty. Lezci klasických ledopádů ocení spíše klasický Quark.
U těchto cepínů je možné volit z několika typů hrotů. Některé výborně pronikají do ledu a dobře drží, jiné se hodí pro dry tooling. Díky modularitě cepínů Petzl je možné je měnit dle vaší potřeby.

Petzl je jeden z tradičních výrobců horolezeckého vybavení, k výrobě cepínů a maček se dostal nákupem společnosti Charlet Moser, která patřila v této oblasti v minulosti k absolutní špičce. Petzl sídlí v Grenoble ve Francii.
Patří asi mezi totální špičku mezi lezeckými výrobci a narozdíl např. od Grivelu vyrábí vše co k lezení potřebujete. Podle mého názoru je to srovnatelný výrobce s americkým Black Diamondem, ale je v Evropě. Ač v cepínech mi přijde Petzl o maličko dál.