Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Outdoorový obchod s.r.o. Menu

Cepíny do mixů

Produkty

Grivel Air Tech Evolution Easy Slider
Cepín do hor Grivel Air Tech Evolution Easy Slider – je určený hlavně pro lezení mixů a obecně pro lezení...

Grivel Air Tech Evo Hammer long
Grivel Air Tech Evo Hammer long leash – je univerzální cepín s kovaným hrotem určený hlavně pro lezení...

Grivel Air Tech Evo long
Grivel Air Tech Evo long leash – je univerzální cepín s kovaným hrotem určený hlavně pro lezení lehčích...

Grivel Jorasses 2.0
Cepín na hory Grivel Jorasses – je určený hlavně pro v horách nebo pro náročnou VHT. Proto má rukojeť...

Grivel The Light Machine
Cepín Grivel The Light Machine – je vhodný pro lezení v horách. Rukojeť jde zapíchnout do sněhu. Na konci...

Climbing Technology Hound Plus
Climbing Technology Hound Plus – za tepla kovaný alpinistický cepín vhodný pro vysokohorskou turistiku...

Camp Alpina

3 190  (16 %) 2 680 

Přidat 'Camp Alpina' k porovnání Detail

Camp Alpina – je velmi kvalitně zpracovaný cepín vyrobený z plnohodnotných materiálů s prohnutou rukojetí...

Petzl Sum´Tec
Horolezecký cepín Petzl Sum'Tec:  špičkový cepín pro klasické horolezectví, skialpinisty nebo freeridery....

Petzl Quark Doporučujeme!

6 710  (20 %) 5 368 

Přidat 'Petzl Quark' k porovnání Detail

Horolezecký cepín Petzl Quark – pro náročné lezení ledopádů, ale i těžkých mixů nebo pro drytooling....

Climbing Technology Dron Plus
Climbing Technology Dron Plus - je cepín určený pro lezení kuloárů, lehčí mixové lezení, nebo vážný skialpinismus....

Climbing Technology North Couloir
Climbing Technology North Couloir - technický cepín pro lezení ledopádů a hlavně náročné lezení v horách,...

Camp X-Light

4 190  (16 %) 3 520 

Přidat 'Camp X-Light' k porovnání Detail

Camp X-Light - je cepín určený pro horolezectví v horách, lezení stěn, hřebenů a lehčích ledopádů. Má...

Black Diamond Venom
Black Diamond Venom - je cepín určený pro horolezectví v horách, lezení stěn, hřebenů a lehčích ledopádů....

Cepíny do mixů jsou určené pro lezení v horách a zejména v mixech (terén, kde je skála, sníh i led). Jejich délka je většinou okolo 50–60 cm. Mají kvalitní ocelové, zatepla kované hroty. Konstrukce je proto podobná jako u cepínů do ledu, rukojeť je prohnutá.
Jednotlivé typy mají rozdílnou geometrii.
Rovnější násady jsou vhodnější strmé terény, kde oceníte snadné zapichování, ale pro lezení ledů nejsou tak vhodné.
Prohnuté násady jsou lepší pro lezení, ale zase ne tak vhodné pro zapichování. Proto volte podle povahy vašeho lezení.
Narozdíl od cepínů do ledu je ukončení rukojeti bez ochrany prstů, aby bylo možné cepín zapíchnout (s vyjímkou přestavitelného cepínu Petzl Quark).
U cepínů je možné vyměnit hroty, které trpí nejvíce zejména při kontaktu se skálou, kladivo i lopatku.
Doporučujeme vám Petzl Quark, který má výhodu v použití jak do ledů, tak po jednoduché přestavbě i do mixů. Pro lehčí lezení se pak hodí Singing Rock Edge.