Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Outdoorový obchod s.r.o. Menu

Recenze

Test sportovního lezeckého úvazku Climbing Technology On Sight

Test sportovního lezeckého úvazku Climbing Technology On Sight

26. 8. 2019

Pro rok 2018 se mi dostal do rukou na otestování Climbing Technology On Sight.
Testoval jsem ho téměř rok, kdy jsem ho začal používat na umělé stěně, dokonce jsem ho měl v zimě na testování ledovcového vybavení, kam evidentně nepatří. Během roku jsem ho využíval na sportovních cestách na vápně (např. Leonidiu a Frankenjuře), na žule (např. Zillertalu), ale i pro klasické lezení v méně odjištěných oblastech (např. Vysočině nebo Rabštejně) a pak i na písku (Tisá, Ostrov).
Využíván byl tedy od mínusových teplot v zimě až po brutus vedra.

Recenze batohu Lowe Alpine AirZone Trek 30

Recenze batohu Lowe Alpine AirZone Trek 30

19. 11. 2018

Konečně se mi dostal do rukou turistický batoh Lowe Alpine Airzone Trek 30.

  • Je vyráběný pro jednodenní turistiku.
  • Vyrábí ho legendární výrobce Lowe Alpine, který už předem zaručuje vysokou kvalitu materiálu, poctivé zpracování a pohodlný zádový systém.
  • Poskytuje doživotní záruku na výrobní vady.

Filtrační láhev Katadyn BeFree - recenze

Filtrační láhev Katadyn BeFree - recenze

13. 8. 2018

Filtrační láhev je ideální pomocník na cestách po Česku i v zahraničí. Odpadá nutnost kupovat balenou vodu - šetříte jak životní prostředí, tak i svou peněženku. Přečtěte si zkušenost od cestovatele Davida, který píš blog Za humny je svět. 

Katadyn BeFree je zařízení, které mě velmi mile překvapilo. Rychlý první pohled by napověděl, že jde o lahev na vodu. Podrobnější pohled ale prozradí kompaktní, jednoduchý a efektivní filtr pro získání pitné vody. Nejvíc mě zaujalo provedení, kdy samotný filtr je velmi malý, a tělo lahve z měkkého plastu připomíná spíš vak na vodu. Hlavní věc ale samozřejmě je, jak dobře umí vodu přefiltrovat.

Jídlo na cestách - recenze Outdoorové kuchařky

Jídlo na cestách - recenze Outdoorové kuchařky

25. 5. 2017

Dnes už je díky snadno dostupné expediční stravě příprava na treky a cesty docela jednoduchá. Přesto si někteří chtějí připravit jídlo vlastní – ať už z důvodu výběru kvalitnějších surovin, nebo že jim zkrátka domácí víc chutná. Když se mi do rukou dostala Outdoorová kuchařka od Petry Pospěchové, která miluje lezení po horách a píše o vaření do Lidových novin nebo Reportéru. Jestli vás zajímá, jak si vaše letní treky zpestřit dokonalým jídelníčkem, čtěte dál. 

Recenze: skialpinistické vázání Radical ST 2

Recenze: skialpinistické vázání Radical ST 2

6. 4. 2017

Milan Šedo je vášnivým lyžařem a v zimě si od Affektu koupil vázání Radical. Podělil se s námi o zkušenosti a sepsal recenzi. Přečtěte si ji.

Když jsem si před mnoha lety kupoval svou první skialpovou výstroj, rámové vázání bylo pravou volbou pro začátečníka. Jako hlavní přednosti bych hodnotil univerzálnost, bezpečnost, jednoduché použití a taky cenová dostupnost. Tenkrát jsem pořídil teď už legendární Fritschi.

Nosítko na děti - krosničky

Nosítko na děti - krosničky

19. 1. 2017

I s malým dítětem vás nemusí omezit nástupy ke skalám obtížným terénem, výlety mimo zpevněné cesty nebo i přechody hor. Nošení dětí může být pohodlné jak pro rodiče, tak pro dítě. Více se dozvíte v článku o dětských nosítkách. Sepsala ho Katka Balcarová, lezkyně, sportovkyně a taky hrdá máma.

Test horolezeckého sedáku Petzl Sitta

Test horolezeckého sedáku Petzl Sitta

25. 7. 2016

Jak dopadl sedák Petzl Sitta v náročném testu Honzy Horáka?

 

Už na jaře jsme si domluvili s Honzou Horákem ze školy RockJoy test sedáku značky Petzl. Honza Horák si ho sám vybral, chystal se zrovna do pouště v USA a samozřejmě ho zkoušel i na našich pískovcích.

 

Největším benefitem sedáku je jeho hmotnost, protože ve velikosti M je to pouze 270 gramů. Zároveň ho složíte do malého balíčku, který v batohu skoro nezabere místo.

Test benzínového vařiče MSR Whisperlite International Combo

Test benzínového vařiče MSR Whisperlite International Combo

6. 5. 2016

K dnešnímu dni jsem se rozhodl napsat výsledek dlouhodobého testování MSR Whisperlite, mám s ním dlouhodobé zkušenosti. Používám ho s krátkými přestávkami od roku 1996 nejdříve na turistiku horolezectví, dnes už převážně pro výjezdy za sportovním lezením autem.
Nechoval jsem se k němu vždy šetrně, poslední 3–4 roky jezdí ve smontovaném stavu pod sedačkou kam si dávají nohy spolucestující.

 
V setu se prodává vařič, láhev (já používám objem 1 litr), hliníkové závětří, servisní sada a klíč na ventily.
Hliníkové závětří je velmi praktické a ušetří hodně paliva. Bohužel se skládáním opotřebovává, mě vydrželo v průměru 8 let. Náhradní je velmi drahé, ale dá se vyrobit samodomo. Servisní sadu jsem prakticky nepotřeboval, běžně ji nevozím. Ventil jsem neměnil vůbec.

 

 

Jak postavit domácí umělou stěnu

Jak postavit domácí umělou stěnu

4. 12. 2015

Jak postavit domácí umělou stěnu?
Trénink lezení zabere množství času a proto nejeden lezec hledá možnosti tréninku mimo komerční umělé stěny. Připadá varianta postavit si ji doma sami. Tuhle jsme si postavili sami a přikládáme návod. 

Co na lezení na umělé stěně potřebujete?

Co na lezení na umělé stěně potřebujete?

30. 10. 2015

S blížícím se podzimem končí letní lezecká sezona v přírodě na skalách a začíná opět tréninkové období, kdy je dobré těsně po sezoně dát tělu 2–3 týdny odpočinek a následně opět začít trénovat na další sezonu. Trénink probíhá na umělých stěnách, buď na bouldrovkách nebo velkých lezeckých stěnách.
Touto dobou se objevují lezci noví, kteří ještě nemají zkušenosti a vybavení a chystají na svojí první zimní lezeckou sezonu.

Trekingové hůlky a 5 rad jak je vybrat

16. 7. 2015

Zvažujete koupi trekingových holí, ale nevíte jak na to? Výběr této velice užitečné turistické pomůcky se řídí několika jednoduchými pravidly, která vás navedou správným směrem. Přečtěte si 5 základních rad jak vybrat trekové hůlky a vyrazte na hory dobře vybaveni.

Který trekový batoh je ten pravý?

16. 7. 2015

Odpověď na tuto otázku se liší od zákazníka k zákazníkovi. Neexistuje jedno univerzální pravidlo, které neomylně určí správnost ruksaku. V našem průvodci výběrem turistického batohu se ale dočtete několik praktických tipů, podle kterých si ten svůj koupíte.

Jak si vybrat trekové boty?

30. 4. 2015

Dobré boty jsou snad nejdůležitější částí vaší horské výbavy. Můžete mít top baťoh nebo nejlepší vodotěsnou bundu, ale pokud vás tlačí boty, bude pro vás celá túra jenom bolestnou kalvárií. V případě zimních expedic může nekvalitní obuv znamenat omrzliny či jiné zdravotní problémy a zranění. Jak jsi tedy outdoorovou obuv vybrat, abyste nic nezanedbali?

Jak vybrat karimatku – seznamte se s 3 základními typy

30. 4. 2015

Letní festivaly, kempování, horské tůry – všude tam se potřebujete dobře vyspat a nechcete nebo nemáte možnost se ubytovat v hotelu. Kromě kvalitního stanu a spacáku se tedy neobejdete bez karimatky. Jakou si ale vybrat?

5 otázek, které si musíte položit při výběru stanu

10. 4. 2015

Jak vybrat stan, když toho o nich moc nevím? Nebo když si prostě neumím z toho množství výrobců a typů vybrat?

4 tipy jak si vybrat horolezecký sedák

31. 3. 2015

Horolezecký úvazek je nezbytnou součástí vaší výbavy, pokud se chystáte do hor, na skály nebo na ferraty. Jaký horolezecký sedák si ale vybrat?

Jak vybrat spacák

26. 3. 2015

Pro každou cestu na více dní, kde nebydlíte v hotelu nebo v apartmánu potřebujete spacák. Vývoj noci a váš stav ráno je pak na výběru dobrého spacáku přímo závislý. Stejně jako u stanu se nevyplatí pořídit si nejlevnější variantu – od stanu a spacáku závisí vaše noční pohodlí v situaci, kdy kolem není žádný hotel, do kterého byste se uchýlili. Jak si ale z tolika druhů a značek vybrat ten správný? Na co se při koupi soustředit?