Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Outdoorový obchod s.r.o. Menu

Hanwag Tatra II Wide GTX goretexové boty

Vyberte variantu

Sleva: -15 % Ušetříte: 1 168 

Původní cena: 7 790 

6 622  s DPH ((5 472,73  bez DPH)

Dostupnost: dle variant

  • Doprava ČR ZDARMA: objednávka nad 1600 Kč

    Výměna velikosti ZDARMA

Informace o produktu

  • EAN: 4047761409433

Hanwag Tatra II Wide GTX - rozšířená konstrukce pro širší chodidlo, jsou určené obtížného terénu. Jsou dostatečně stabilní, aby se daly použít do kamenitého a nezpevněného terénu. Tyto trekové boty jsou vyrobené z kůže, která je doplněná goretexem. Mají gumovou obsázkou na špičce, která chrání obuv před okopáním. 
Je u nich použita tvrdá podešev Vibram, která hodně vydrží. Při chůzi vám pomáhá svým kolébkovitým tvarem. Kožená konstrukce je odolná a dobře chrání před vlhkem, GORE-TEX membrána, která ještě zlepšuje vlastnosti kůže. Jsou určené pro využití v nestabilním terénu, kamenitém prostředí, vysokohorskou turistiku.

Treková bota Hanwag Tatra II Wide GTX 

Tatra II je klasická pohorka kategorie B. Je ideální pro náročnou turistiku po horských chodnících, vícedenní přechody s batohem (např. Tatry, Alpy) a pohyb v kamenitém terénu. 

Hlavní přednosti modelu Tatra II Wide GTX

  • Střih Wide (široký): Tato verze nabízí více prostoru pro prsty a klouby palce, ale přitom pevně drží patu. Je to ideální řešení pro lidi s širší nohou nebo pro ty, kterým nohy při dlouhé chůzi výrazně otékají.

  • Měkký horní lem: Komín boty je měkčí a nižší než u modelu Alaska, což zvyšuje komfort při chůzi, bota méně "tlačí" do lýtka.

  • Dvouzónové šněrování: Díky aretačnímu háčku na nártu si můžeš jinak utáhnout oblast prstů a jinak oblast kotníku (ideální pro výstupy vs. sestupy).

  • Větrací systém Air-Active: Perforace v horní části boty napomáhá cirkulaci vzduchu a odvodu vlhkosti od nohy.

  • Podrážka Vibram® AW Integral: Velmi stabilní podrážka s výrazným vzorkem, která má v mezipodešvi integrované tlumicí prvky pro měkký došlap.

  • Membrána GORE-TEX: Zajišťuje nepromokavost při zachování prodyšnosti.

Pro koho je bota určena?

  • Turisté se širším chodidlem: Kteří hledají maximální pohodlí bez kompromisů v odolnosti.

  • Milovníci vícedenních treků: Kteří nesou středně těžký batoh (cca 10–15 kg) a potřebují stabilní oporu.

  • Lezci na via ferratách: Tuhost boty a precizní šněrování umožňují jistý pohyb i na kramlích a skalních stupních.

Technické parametry (Velikost UK 8 / EU 42)

Vlastnost Charakteristika
Kategorie tvrdosti B (klasický trekking)
Materiál svršku Špičkový nubuk (voskovaný)
Membrána GORE-TEX
Podrážka Vibram® AW Integral
Hmotnost cca 1520 g (pár vel. UK 8)
Střih Wide (široká přední část)

Názor experta: Hanwag Tatra II je "univerzální voják". Oproti modelu Alaska je o něco lehčí a měkčí, takže se v ní příjemněji chodí po upravených cestách, ale v suťovisku tě pořád podrží.
Verze Wide je mezi českými turisty extrémně populární, protože mnoho lidí má širší chodidlo a Hanwag tohle umí vyřešit nejlépe na trhu. Velikost UK 8 (42) přesně odpovídá standardnímu číslování, ale u pohorek vždy doporučuji mít cca 0,5–1 cm rezervu před prsty na sestupy.


Doporučení k údržbě: Když je bota z kůže, potřebuje údržbu. Po čase bude potřebovat výživu. Použitím vosku Toko Leather Balm kůže mírně ztmavne a získá hladší vzhled, ale zůstane vláčná a nepraskne.

 

Parametry

Fotografie (2)

Recenze

Pro vkládání recenzí je nutné se přihlásit.

Recenze

Nebyla přidána žádná recenze.

Tabulky velikostí

a8.jpg

Alternativní zboží Porovnat alternativní produkty

Hanwag Tatra II GTX

Hanwag Tatra II GTX Doporučujeme!

7 790  -23 % od 5 998 

Porovnat Detail

Hanwag Tatra II GTX - jsou určené obtížného terénu. Jsou dostatečně stabilní, aby se daly použít do kamenitého...

Hanwag Banks SF Extra GTX

Hanwag Banks SF Extra GTX

6 790  -15 % 5 772 

Porovnat Detail

Hanwag Banks SF Extra GTX - jedná se rozšířený model, verze StraightFit-Extra je určená pro širší chodidla,...

Hanwag Makra Light GTX

Hanwag Makra Light GTX

6 790  -15 % 5 772 

Porovnat Detail

Hanwag Makra Light GTX - jsou všestranné pánské kotníkové boty určené pro vysokohorskou turistiku, nebo...

Hanwag Nazcat II GTX

Hanwag Nazcat II GTX

7 490  -15 % 6 367 

Porovnat Detail

Hanwag Nazcat II GTX - jsou zajímavé pro turistiku v náročném a nestabilním terénu. Jsou dostatečně pevné...

Hanwag Nazcat II Wide GTX

Hanwag Nazcat II Wide GTX

7 490  -15 % 6 367 

Porovnat Detail

Hanwag Nazcat II Wide GTX -  jsou zajímavé pro turistiku v náročném a nestabilním terénu. Jsou dostatečně...

AKU Zenith II GTX

AKU Zenith II GTX

6 590  -15 % 5 602 

Porovnat Detail

AKU Zenith II GTX – se hodí pro náročnou horskou turistiku tam, kde potřebujete podporu kotníků. Je ideální...