Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Outdoorový obchod s.r.o. Menu

Zimní spacáky

Produkty

Zimní spacák Pinguin Spirit – oblíbený zimní spacák tvaru mumie, u kterého se nemusíte bát zimy. Pinguin...

Doporučujeme!
Pinguin Expert BHB Micro - zimní spacák z dutého vlákna ve tvaru mumie zipem. Pinguin Expert doporučujeme...

5 990  (10 %) 5 390 

Přidat 'Prima Lhotse' k porovnání Koupit

Prima Lhotse: zimní spacák z dutého vlákna, pro bezproblémové používání při chladných nocích. Je určen...

U zimní spacáku je pro přečkání chladné noci klíčová dobrá izolace. Až na druhém místě je důležitá váha a sbalitelnost. Izolace je dána vrstvou, která odděluje spáče od okolních teplot. Čím větší vrstva vznikne, tím spacák lépe izoluje. Bohužel izolační vlastnosti spacího pytle se používáním a dokonce i způsobem skladování zhoršují, spacák tkz. se slehává.
Životnost spacích pytlů z dutého vlákna je obvykle okolo čtyř let, i pak se dají používat, ale již jen v teplejším počasí.
Izolace – tloušťka izolační vrsty je dána tkz. loftem. U spacáků z dutých vláken je horší nežli u péřových spacáků a proto je nutné při stejném teplotním limitu dát do spacáku větší množství dutého vlákna nežli peří. Proto vždy bude péřový spacák s podobnými hodnotami lehčí nežli spacák z dutého vlákna. Výhodou jsou lepší vlastnosti ve vlhku.
U zimních spacích pytlů doporučujeme vybírat spacáky s kvalitní náplní: Climashield XP, Primaloft, BHB Micro. Výhodou je silikonizace. Zároveň je dobré sledovat váhu spacího pytle, která udává množství použitého dutého vlákna. U dutého vlákna neplatí, že menší množství dutého vlákna lépe izoluje.
Doporučujeme vám Prima Bivak XP nebo Pinguin Expert.