Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Outdoorový obchod s.r.o. Menu

Zimní spacáky

Zimní spacák je v chladném období naprostá nutnost. Dokáže izolovat od studeného vzduchu a zahřát vás na příjemnou teplotu.

Zobrazit více

Produkty

Sea to Summit Basecamp BcIII: velmi prostorný spacák s dutým vláknem a silnou izolací Thermolite. Super...

Sea to Summit Traverse TvIII: robustní syntetický spacák vhodný jak do chladnějších, tak i teplejších...

Sea to Summit Venture VtII: dámský robustní syntetický spacák vhodný jak do chladnějších, tak i teplejších...

Zimní spacák je v chladném období naprostá nutnost. Dokáže izolovat od studeného vzduchu a zahřát vás na příjemnou teplotu.

Zimní spacák

Zimní spacáky vybírejte opravdu pečlivě. Dokáží vás ochránit před probdělou nocí.

U zimních spacáků je pro přečkání chladné noci klíčová dobrá izolace. Až na druhém místě je důležitá váha a sbalitelnost. Izolace je dána vrstvou, která odděluje spáče od okolních teplot. Čím větší vrstva vznikne, tím spacák lépe izoluje. Bohužel izolační vlastnosti spacího pytle se používáním a dokonce i způsobem skladování zhoršují, spacák tzv. se slehává.

Životnost spacích pytlů z dutého vlákna je obvykle okolo čtyř let, i pak se dají používat, ale již jen v teplejším počasí.

Izolace – tloušťka izolační vrstvy je dána tzv. loftem. U spacáků z dutých vláken je horší nežli u péřových spacáků a proto je nutné při stejném teplotním limitu dát do spacáku větší množství dutého vlákna nežli peří. Proto vždy bude péřový spacák s podobnými hodnotami lehčí nežli spacák z dutého vlákna. Výhodou jsou lepší vlastnosti ve vlhku.

U zimních spacích pytlů doporučujeme vybírat spacáky s kvalitní náplní: Climashield XP, Primaloft, BHB Micro. Výhodou je silikonizace. Zároveň je dobré sledovat váhu spacího pytle, která udává množství použitého dutého vlákna. U dutého vlákna neplatí, že menší množství dutého vlákna lépe izoluje.
Doporučujeme vám Prima Bivak XP nebo Pinguin Expert.

Doufáme, že teď už víte, jak zimní spací pytel správně vybrat. Pokud máte otázky, ozvěte se a my vám poradíme.