Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Outdoorový obchod s.r.o. Menu

Nordic walkingové hole Leki

Produkty

Leki Spin 26161
Leki Spin Speed Lock 65026161 – jsou nejlevnější výškově nastavitelné hole pro Nordic Walking od Leki....

Leki Instructor Lite Doporučujeme!
Leki Instructor Lite 65026341 – špičkové nordic walkingové hůlky od Leki jsou vhodné pro maximální sportovní...

Leki Spin Shark SL 26141
Leki Spin Speed Shark SL – jsou vysoce komfortní, teleskopické, dvoudílné, nordicwalkingové hole, které...

Leki Spin 65326161
Leki Spin 65326161 – jsou nejlevnější výškově nastavitelné hole pro Nordic Walking od Leki. Mají nastavitelnou...

Leki Spin Shark SL
Leki Spin Speed Shark SL – jsou teleskopické dvoudílné nordicwalkingové hole. Upínání je zajistěno pomocí...

Leki Power grip pad
Gumové botičky Leki Power grip pad – gumová botička pro hole na nordic walking.Charakteristika botiček...

Leki Nordic Breeze Shark Short
Leki Nordic Breeze Shark Short – jsou letní rukavice pro nordic walking. Jsou určené pro hole Leki, které...

Pro zvyšování kondice, snižování váhy vám můžeme doporučit nordic walking. Díky zapojení práce rukou spalujete více kalorií a procvičujete i horní partie těla. Díky chůzi ve městě, typicky po asfaltu se pro tento typ chůze nehodí trekkingové hole, protože se nazapíchnou, nedávají patřičnou oporu. Mají také jiné madla a délku, proto zbytečně zatěžují záda.

Můžeme vám doporučit nordic walkingové hole Leki. Jsou vyjímečné použitými materiály i jejich zpracováním.  Využívají buď hliníkové slitiny té nejvyšší kvality a kompozity karbonu.
Hliníkové hole se u Leki vyrábí pouze z hliníku třídy 7075, tedy té nejvyšší kvality, která zajišťuje jejich nízkou hmotnost a především vysokou životnost.
Pro sportovně orientované chodce, kteří chodí často jsou zajímavé zejména nordic walkingové hůlky karbonové. Mají nižší váhu, ale vyšší tuhost a lépe se o ně odrážíte. Také lépe tlumí nárazy a šetří vám tak klouby na rukou.

V čem se liší hole Leki od jiných výrobců jsou madla Shark. Velmi snadno a pohodlně se na ně připojují nebo naopak vypínájí rukavičky. Kromě toho jsou anatomicky tvarované z kvalitních materiálů, dobře se vám drží v ruce a nedělají vám žádné otlaky. Je použité u naprosté většiny nordicwalkingových hůlek Leki, ale např. Response mají ještě starší variantu.

Jedním z velmi důležitých parametrů je konstrukce. Mohou být buď:
_ skládací: jsou mnohem oblíbenější a častěji používané. Jejich výhoda je v možnosti nastavit si požadovanou výšku (pozor, ne všechny skládací nordic walkingové hůlky jsou výškově nastavitelné). Proto je možné si je např. v rodině půjčovat, nastavit si je podle sklonu atd. Velkou výhodou je také možnost je při přepravě nebo skladování složit do úhledného balíčku. Jejich nevýhodou je nižší tuhost.
_ pevná délka: kupujete si je přímo na svojí výšku (jeich délku určujete výška postavy x 0,68). Jejich jednoznačnou nevýhodou je jediná délka, není možné půjčit nikomu jinému s odlišnou velikostí. Ale jsou tužší a mají nižší vibrace při dopadu. V minulosti byla další nevýhodou nemožnost je složit. To se příchodem systému Micro Vario (spojení segmentů lankem) již částečně odstranilo.