Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Outdoorový obchod s.r.o. Menu

Nordic Walking hole s pevnou délkou

V sekci není žádný produkt.

Kondiční nebo zdravotní chůze s hůlkami, tkz. nordic walking hůlkami je čím dál tím populárnější. Zajímavou variantou je pevná délka, jejich výhoda je v lepším pohlcování nárazů – tedy jejich lepším tlumením, nabízení lepší odraz a tuhost.
Nevýhodou je horší přeprava, nejdou složit, není možné je půjčovat, každá výška vyžaduje jinou délku.

Jakou zvolit délku nordic walkingových holí?

Ideální je vynásobit svojí tělesnou výšku v cm koeficientem 0,68. Případně je možné a zřejmě i lepší změřit potřebnou délku skutečnou. Stoupnete si rovně a hole musí být vysoká maximálně tak, aby v loktech byl úhel 90°. Případně předloktí může být mírně z kopce. Pokud jsou hole vyšší, namáháte ramena a může dojít k jejich bolestem.

Pří výběru doporučujeme zvážit materiál hůlek. Obvyklé jsou slitiny hliníku, které poskytují dobrou pevnost a zajímavou hmotnost. Doporučujeme si připlatit a volit slitiny hliníku 7075. Lepší než hliníkové slitiny je samozřejmě karbon nebo kompozit karbonu. Karbonové nordic walkingové hole jsou lehčí, tužší, ale také křehčí a bohužel často dražší.

Madlo můžeme doporučit anatomické a z příjemných materiálů. Oblíbený je korek nebo corklite. Pokud jste si zvolili hole Leki, doporučujeme madlo typu Shark S, které umožňují velmi pohodlné zapnutí a odepnutí hůlek od „rukavičky“.