Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Outdoorový obchod s.r.o. Menu

Skládací nordic walkingové hole

Skládací nordic walking hole jsou velmi praktické, protože se dobře přepravují. Navíc jde upravit délka, takže si je mohou členové rodiny navzájem půjčovat. Pokud se chcete dozvědět víc, přečtěte si informací v našem průvodci.

Zobrazit více

Produkty

Doporučujeme! Ultralehké zboží
Fizan NW Lite : třídílné nordic walkingové hole, které jsou zajímavé svou velmi nízkou váhou. Složené...

Fizan NW Speed Race: dvoudílné nordic walkingové hole určené pro trailové běhy nebo nw chůzi. Mají rychloupínák,...

Leki Micro Trail Vario 2674 – skládací hole pro Nordic Walking a Trail Running. Hole mají aretační systém...

Fizan Carbon Pro: nastavitelné, tedy teleskopické hole pro nordic walking, které jsou zajímavé materiálem:...

Fizan NW Speed : dvoudílné nordic walkingové hole. Složené hůlky mají délku 85 cm, maximální délka rozložených...

Fizan NW Revolution: jsou třídílné nordic walkingové hole určené pro trailové běhy nebo nw chůzi. Mají...

Leki Spin Speed Lock 65026161 – jsou nejlevnější výškově nastavitelné hole pro Nordic Walking od Leki....

Leki Spin Speed Shark SL – jsou teleskopické dvoudílné nordicwalkingové hole. Upínání je zajistěno pomocí...

Doporučujeme!
Vipole Instructor Vario QL: jsou tuhé karbonové hůlky určené pro nordic walking. Tyto hole jsou celé...

Nordic walking hůlky Vipole Vario DLX: jsou klasické, cenově dostupné, dvoudílné hole pro nordic walking....

Skládací nordic walking hole jsou velmi praktické, protože se dobře přepravují. Navíc jde upravit délka, takže si je mohou členové rodiny navzájem půjčovat. Pokud se chcete dozvědět víc, přečtěte si informací v našem průvodci.

Skládací nordic walking hole

V naší nabídce najdete teleskopické - skládací hůlky pro nordic walking Fizan a Leki.

Jejich výhoda tkví se lepší skladnosti a lépe se i přepravují. Také pokud jdete do většího kopce nebo naopak z prudkého kopce, můžete si délku dle aktuální potřeby upravit. Je možné si je střídat nebo půjčovat v rámci rodiny, kolektivu bez ohledu na výšku uživatele, ten si je nastaví na svojí výšku.

Nevýhodou je nižší tuhost, vyšší hmotnost, horší tlumení vibrací ve srovnání s pevnými holemi pro nordic walking.

Jak si vybrat teleskopické nordic walkingové hůlky?

Rozdíly jsou v materiálu samotných holí. Známe hliníkové nebo karbonové nordic walking hůlky. Pokud se rozhodnete pro hliníkové slitiny, doporučujeme volit hliník 7001 nebo 7075, jsou pro účely hůlek velmi vhodný. Dají uživateli nebo uživatelce dostatečnou tuhost a životnost při zajímavé váze a příznivé ceně.

Lepší variantou jsou karbonové hole pro nordic walking. Jsou lehčí nežli hliníkové, ale také tužší a lépe pohlcují vibrace. Ale je křehčí a hlavně dražší. Někdy se můžete setkat s karbonem ve spodní části (dobře pohlcuje vibrace a dávají tuhost) a hliníkovou slitinou ve vrchní části, která poskytne dostupnější cenu.

  • Madlo a poutko: Madlo musí být anatomicky tvarované tak, aby vám nepůsobilo otlačeniny, puchýře. Doporučujeme madla z korku nebo syntetického korku.
    Vynikající řešení je u naprosté většiny hůlek Leki je madlo Shark, tam je na ruku upnutí jakási rukavička, která se velmi jednoduše a pohodlně upíná na hole a zase opět odepíná. Jiní výrobci mají řešení méně pohodlné.
  • Aretace: může být šroubováním, které má vysokou pevnost a nosnost, ale je nejméně pohodlné. Druhým způsobem je využití klipů (speed lock), které se ovládají velmi pohdlně a rychle. Je možné je ovládat i v rukavicích. Nejnovějším řešením je spojení dílů lankem, které se zaaretuje kovovým kolíčkem. Je to nejpohodlnější a nejrychlejší, ale nastavení délky probíhá pomocí šroubování nebo speed locku.

Můžeme vám nabídnout Leki, které patří mezi nejlepší volbu na trhu, možná úplně nejlepší. Všechny jsou vyráběné v Evropě, některé dokonce v České republice. Můžete se u nich spolehnou na velmi kvalitní materiál, výborné zpracování. Perfektní jsou madla, jsou označená jako Shark. Rukavičky se na ně nacvakávají velmi snadno.

Druhou námi dodávanou značkou je Fizan. Opět jsou vyráběné pouze v Evropě, v tomto případě v Itálii. Jejich doménou je nízká váha. Hodně oblíbené jsou Fizan Nw Lite. Zpracování a materiály jsou u nich také na vysoké úrovni.