Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Outdoorový obchod s.r.o. Menu

Pánské funkční spodky

Víte, jak vybrat správné funkční termoprádlo? Náš průvodce vám prozradí veškeré informace, jak pánské spodky a kalhoty vybrat a jak se o ně po sportovní aktivitě postarat. 

Zobrazit více

Produkty

Devold Expedition Man Long Johns

Devold Expedition Man Long Johns Doporučujeme!
Vlněné podvlékačky Devold Expedition (man) – z Merino vlny. Jsou vhodné pro zimní sporty, kde je potřeba...

Devold Duo Active Man Long Johns

Devold Duo Active Man Long Johns
Devold Duo Active Man Long Johns – vlněné spodní kalhoty střední gramáže z Merino vlny jsou zajímavé...

Ortovox 230 Competition Long Pants M

Ortovox 230 Competition Long Pants M Doporučujeme!
Ortovox 230 Competition Long Pants M – jsou bezešvé pánské funkční spodní kalhoty z merino vlny. Jsou...

Devold Wool Mesh Man Long Johns

Devold Wool Mesh Man Long Johns
Devold Wool Mesh Man Long Johns: Vlněné pánské podvlékací kalhoty od firmy Devold, vás příjemně zahřejí...

Devold Kvitegga Man Long Johns

Devold Kvitegga Man Long Johns
Devold Kvitegga Man Long Johns: Pánské moderní oboustranné podvlékací kalhoty, určené na nošení během...

Ortovox 230 Competition Short Pants Men's

Ortovox 230 Competition Short Pants Men's Doporučujeme!
Ortovox 230 Competition Long Pants M – jsou bezešvé pánské funkční kratší spodní kalhoty z merino vlny....

Ortovox 185 Rock’N’Wool Long Pants M

Ortovox 185 Rock’N’Wool Long Pants M Doporučujeme!
Ortovox 185 Rock’N’Wool Long Pants M: jsou zajímavé svými termoregulačními vlastnostmi, které vyplývají...

Mountain Equipment Eclipse Mens Pant

Mountain Equipment Eclipse Mens Pant
Mountain Equipment Eclipse Mens Pant: jsou teplé pánské funkční spodky vhodné pro zimní sporty: lyžování,...

Mountain Equipment Compressor 3/4 Pant

Mountain Equipment Compressor 3/4 Pant
Mountain Equipment Compressor 3/4 Pant – mají 3/4 délku. Jsou vhodné pro expediční využití, zimní alpinismus,...

Pánské funkční termoprádlo

Pro zimní období a vaše chladné výpravy máme pro vás pánské funkční kalhoty a spodky které vám zajistí dobrý odvod potu a zároveň vás bude hřát. Je určeno pro lyžování, skialpinismus, turistiku, zimní cestování a další podobné aktivity.

Dodáváme funkční prádlo ze syntetického materiálu, kombinace vlny a syntetiky a pak i vlněné. Každý z těchto materiálů má něco do sebe.

Jaké vlastnosti má mít funkční termoprádlo

Kvalitní spodky z syntetického materiálu výborně odsávají pot a rychle schnou, navíc má výbornou životnost. Proto se hodí primárně pro sporty, kde více potíte. Tedy pro aktivní sporty. Jejich nevýhoda je v rychlém zapáchání, které může být omezeno použitou příměsí např. stříbra a nižší tepelná izolace oproti merino vlně.

Můžeme je doporučit na skialpinismus, cyklistiku, běžky...., tedy sporty, kde se dost potíte a potřebujete dobrý odvod potu a rychlé usychání prádla.

Pánské funkční prádlo z vlny

Pokud jsou spodky z 100% nebo téměř 100% vlny, vynikají výbornými izolačními vlastnostmi, dlouhodobě nezapáchají. Merino vlna je příjemná na tělo, nekouše. Hodí se pro aktivity s nižší intenzitou pohybu, ale kde potřebujete zahřát. Můžeme je doporučit pro horolezectví, lov, rybaření, sjezdové lyžování.... Je to například funkční prádlo Devold Expedition Pants nebo Ortovox 145 Ultra Long Pants.

Funkční prádlo z merino vlny a syntetiky

Ideální je technická kombinace merino vlny a syntetiky, zaručuje vyšší životnost než má čistá merino vlna, dobře odvádí pot a schne, ale zároveň vlna dobře hřeje a to i v případě, že je vlhká. Přináší vám to nejlepší z obou materiálů.

Tento typ se hodí pro sporty, které jsou aktivní, není třeba tolik tepla a je prioritou dobrý odvod potu nebo se střídají chvíle kdy je vám teplo s chvílemi, kdy potřebujete zahřát. Můžeme je doporučit pro horolezectví, rekreační běžkování, zimní turistiku, skialpinismus... Jsou to například Devold Duo Active Pants.

Gramáž

Dalším kritériem při výběru je gramáž, která vám dává tušit jak budou které pásnké funkční spodky izolovat. Napříkad gramáž 230 g/m2 je vhodná vysloveně pro zimní sporty a hodí se pro sporty, kde se tolik nepohybujete. I když záleží na počtu a typu vrstev. 185 g/m2 je je vhodná pro aktivnější sporty nebo ne tak velkou zimu.

Praní funkčního prádla

Vždy vycházejte ze štítku, který je přišitý na daném kousku termoprádla. Pokud má vaše pračka program na praní sportovního materiálu, využijte toho. Pokud ne, zvolte program na jemné prádlo nebo ruční praní. Oblečení perte naruby, aby se zamezilo poškození vláken.

K praní je lepší využívat tekutý prášek. Sypký prášek může sportovní materiál poškodit. V drogerii je možné pořídit speciální tekutý prášek, doporučujeme vám ho zakoupit. Nepoužívejte aviváž, ničí vlastnosti sportovního vlákna.

Bundy a mikiny neperte příliš často. Co se týká kousků, které se lehce propotí (triko, spodky), je lepší je prát častěji. Pokud chcete své triko a spodky ušetřit častého praní, opláchněte je po sportovní aktivitě ve vodě, vymačkejte přebytečnou tekutinu a nechte volně proschnout. Tímto způsobem prodloužíte jejich výdrž. Sůl v potu sportovní vlákna totiž ničí.