Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Outdoorový obchod s.r.o. Menu

Pánské funkční spodky

Víte, jak vybrat správné pánské funkční termoprádlo? Náš průvodce vám prozradí veškeré informace, jak prádlo vybrat a jak se o něj po sportovní aktivitě postarat. 

Zobrazit více

Produkty

Doporučujeme!
Vlněné podvlékačky Devold Expedition (man) – z Merino vlny. Jsou vhodné pro zimní sporty, kde je potřeba...

Devold Duo Active Man Long Johns – vlněné spodní kalhoty střední gramáže z Merino vlny jsou zajímavé...

Doporučujeme!
Ortovox 230 Competition Long Pants M – jsou bezešvé pánské funkční spodní kalhoty z merino vlny. Jsou...

Ortovox 210 Supersoft Long Pants M: pánské a na tělo příjemné funkční spodky vhodné na lyže, skialpinismus...

Mountain Equipment Compressor Pant – jsou vhodné pro expediční využití, zimní alpinismus, lezení ledů...

Doporučujeme!
Ortovox 145 Ultra Short Pants M – jsou sportovní pánské funkční spodky vyrobené z merino vlny, která...

Doporučujeme!
Ortovox 185 Rock’N’Wool Long Pants M: jsou zajímavé svými termoregulačními vlastnostmi, které vyplývají...

Doporučujeme! %Výprodej
Ortovox 145 Ultra Short Pants M – jsou sportovní pánské funkční spodky vyrobené z merino vlny, která...

Mountain Equipment Compressor 3/4 Pant – mají 3/4 délku. Jsou vhodné pro expediční využití, zimní alpinismus,...

%Výprodej
Devold Duo Active Man Long Johns – vlněné spodní kalhoty střední gramáže z Merino vlny jsou zajímavé...

Doporučujeme! %Výprodej
Ortovox 230 Competition Long Pants M – jsou bezešvé pánské funkční spodní kalhoty z merino vlny. Jsou...

Víte, jak vybrat správné pánské funkční termoprádlo? Náš průvodce vám prozradí veškeré informace, jak prádlo vybrat a jak se o něj po sportovní aktivitě postarat. 

Pánské funkční termoprádlo

Pro zimní období a vaše chladné výpravy máme pro vás pánské termoprádlo - funkční spodky, které vám zajistí dobrý odvod potu a zároveň vás bude hřát. Je určeno pro lyžování, skialpinismus, turistiku, zimní cestování a další podobné aktivity.

Dodáváme funkční prádlo ze syntetického materiálu, kombinace vlny a syntetiky a pak i vlněné. Každý z těchto materiálů má něco do sebe.

 

Jaké vlastnosti má mít funční termoprádlo

Kvalitní spodky z syntetického materiálu výborně odsávají pot a rychle schnou, navíc má výbornou životnost. Proto se hodí primárně pro sporty, kde více potíte. Tedy pro aktivní sporty. Jejich nevýhoda je v rychlém zapáchání, které může být omezeno použitou příměsí např. stříbra a nižší tepelná izolace oproti merino vlně.

Můžeme je doporučit na skialpinismus, cyklistiku, běžky...., tedy sporty, kde se dost potíte a potřebujete dobrý odvod potu a rychlé usychání prádla.

 

Pánské funkční prádlo z vlny

Pokud jsou spodky z 100% nebo téměř 100% vlny, vynikají výbornými izolačními vlastnostmi, dlouhodobě nezapáchají. Merino vlna je příjemná na tělo, nekouše. Hodí se pro aktivity s nižší intenzitou pohybu, ale kde potřebujete zahřát. Můžeme je doporučit pro horolezectví, lov, rybaření, sjezdové lyžování.... Je to například funkční prádlo Devold Expedition Pants nebo Ortovox 145 Ultra Long Pants.

 

Funkční prádlo z merino vlny a syntetiky

Ideální je technická kombinace merino vlny a syntetiky, zaručuje vyšší životnost než má čistá merino vlna, dobře odvádí pot a schne, ale zároveň vlna dobře hřeje a to i v případě, že je vlhká. Přináší vám to nejlepší z obou materiálů.

Tento typ se hodí pro sporty, které jsou aktivní, není třeba tolik tepla a je prioritou dobrý odvod potu nebo se střídají chvíle kdy je vám teplo s chvílemi, kdy potřebujete zahřát. Můžeme je doporučit pro horolezectví, rekreační běžkování, zimní turistiku, skialpinismus... Jsou to například Devold Duo Active Pants.

 

Gramáž

Dalším kritériem při výběru je gramáž, která vám dává tušit jak budou které pásnké funkční spodky izolovat. Napříkad gramáž 230 g/m2 je vhodná vysloveně pro zimní sporty a hodí se pro sporty, kde se tolik nepohybujete. I když záleží na počtu a typu vrstev. 185 g/m2 je je vhodná pro aktivnější sporty nebo ne tak velkou zimu.

 

Praní funkčního prádla

Vždy vycházejte ze štítku, který je přišitý na daném kousku termoprádla. Pokud má vaše pračka program na praní sportovního materiálu, využijte toho. Pokud ne, zvolte program na jemné prádlo nebo ruční praní. Oblečení perte naruby, aby se zamezilo poškození vláken.

K praní je lepší využívat tekutý prášek. Sypký prášek může sportovní materiál poškodit. V drogerii je možné pořídit speciální tekutý prášek, doporučujeme vám ho zakoupit. Nepoužívejte aviváž, ničí vlastnosti sportovního vlákna.

Bundy a mikiny neperte příliš často. Co se týká kousků, které se lehce propotí (triko, spodky), je lepší je prát častěji. Pokud chcete své triko a spodky ušetřit častého praní, opláchněte je po sportovní aktivitě ve vodě, vymačkejte přebytečnou tekutinu a nechte volně proschnout. Tímto způsobem prodloužíte jejich výdrž. Sůl v potu sportovní vlákna totiž ničí.