Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Outdoorový obchod s.r.o. Menu

Turistika

Jak začít s geocachingem?

Jak začít s geocachingem?

23. 4. 2019

Taky jste si jako děti rádi hrávali na piráty, kteří hledají zakopaný poklad? Nebo s kamarády prozkoumávali opuštěné, polorozbořené domy a doufali, že tam objevíte něco pozoruhodného? Přidejte si k tomu trochu moderní techniky, sportovní obuv a tužku a můžete se vydat za dobrodružstvím, které se jmenuje Geocaching.

Vše o kempování: kde a jak stanovat po Evropě

Vše o kempování: kde a jak stanovat po Evropě

20. 12. 2017

Do sezóny stanování je sice daleko, ale pomalu pro vás připravujeme velkého průvodce kempování po evropských státech. Kde se dá kempovat legálně a kde naopak hrozí pokuta? To všechno postupně najdete v tomto článku, který navazuje na předešlý, kde jsme popsali jen některé státy. Pokud máte vlastní zkušenost, napište nám. 

Průvodce po Islandu stopem

Průvodce po Islandu stopem

20. 11. 2017

Island v poslední době láká mnoho cestovatelů, fotografů a turistů vůbec. Island je země ledu a ohně. Země, která si získá vaše srdce. Vydejte se na cestu kolem ostrova a poznejte ikonická místa Islandu, ať už vodopády, sopky nebo třeba národní parky. Na Islandu jsem strávila čtvrt roku, pracovala jsem jako au-pair na farmě. Ve volném čase jsem prostopovala 4200 kilometrů a viděla mnoho nezapomenutelných míst. 

Ve Vysokých tatrách - tipy na túry s dítětem

Ve Vysokých tatrách - tipy na túry s dítětem

9. 10. 2017

Rozum nám radil ještě letos pochodit jen po českých horách. Máme totiž  doma tříleté dítě, kterému se chodit nechce a na nošení už je velké a hlavně těžké. Jenže srdce nás táhlo do vysokých hor. A tak jsme se vydali do Tater, že to tam prostě nějak zvládneme a vymyslíme túry a akce, které nás uspokojí všechny. A stalo se! Pokud prahnete po velehorách, malé dítě nemusí být překážkou. Jen tomu budete muset trochu přizpůsobit program.  

Tip na dva treky/přechody v Beskydech

16. 8. 2017

PLÁNUJETE víkend nebo prodloužený víkend v přírodě? Máme pro vás tip na dva pochody v Beskydech, na jeden si vyhraďte dva dny, na druhý čtyři.

 

 

5 míst pro letní výlety a outdoorové aktivity

5 míst pro letní výlety a outdoorové aktivity

19. 7. 2017

Nevíte, kam teď vyrazit na výlet? Léto je časem výletů, tak jsme sepsali pár tipů, kam se můžete o prázdninách ve vybraných regionech vydat. Spojuje je jedno: ať zvolíte kterýkoliv z nich, domů si odnesete pěknou vzpomínku, která vás zahřeje, až bude doma za okny řádit plískanice.

Chcete vyjet pod stan? Tipy, kam vyrazit a kde kempovat po Evropě legálně

Chcete vyjet pod stan? Tipy, kam vyrazit a kde kempovat po Evropě legálně

28. 6. 2017

Horské túry, krásná příroda, stanování, či spaní pod širákem. Je to vaše oblíbená letní aktivita? Mrkněte na článek zaměřený na kempování, pro další státy se podívejte do nového článku. 

Trek kolem Dhaulágiri

Trek kolem Dhaulágiri

29. 3. 2016

,,Na penězích nezáleží, hlavně když se nadřem“, aneb kolem Dhaulágiri

Když jednou Castro prohlásil po třetím pivu onu osudnou větu: ,,Na penězích nezáleží, hlavně když se nadřem. Přece nepůjdeme kolem Manaslu, kde je komfort lodžijí každé noci a už vůbec ne kolem Annapuren nebo pod Everest. To si budeme šetřit na důchod.“

Tak bylo jednomyslně rozhodnuto. Jedeme do oblasti Dhaulágiri v Nepálu. My, Husákovi děti musíme přece konečně zúročit, co nás ve škole naučili. Ne nadarmo jsme na pochoďácích chodili v pionýrkách s plynovou maskou s chobotem, běhali Partyzánský samopal, stavěli áčka (stany z pořádného matrošu) na pionýrských táborech, … Dhaulágiri trek je totiž jednou z mála vysokohorských nepálských oblastí, kde je stan a vlastní jídlo nezbytností. Takže hurá do akce. Než si to zase někdo rozmyslí, že nemá čas nebo peníze.

210. výročí bitvy u Slavkova - Austerlitz 2015

210. výročí bitvy u Slavkova - Austerlitz 2015

31. 12. 2015

Jedná se o vzpomínkovou akci na bitvu tří císařů, která proběhla v roce 1805. Tehdy se tam střetla Francouzská armáda (císař Napoleon), která bojovala proti koalici Ruské armády (car Alexander I) a Rakouskouherské armády (císaře Františka I). V roce 1805 vyhrál Napoleon a bylo to jeho největší vítězství.