LionSteel M7 MS nůž s pevnou čepelí
-
Doprava ČR ZDARMA: objednávka nad 1600 Kč
Výměna velikosti ZDARMA
Informace o produktu
- EAN: 8051887881130
LionSteel M7 MS - je největší z outdoorových nožů lionSTEEL. Jeho velké rozměry a extrémní praktičnost poskytují vysokou odolnost vůči nejrůznějšímu táborovému použití, včetně sekání a paličkování. Nůž byl navržen designérem Molletta jako odpověď na potřebu odřezávat větve stromů během náročných výletů. Z tohoto důvodu je hmotnost rozložena převážně na čepel.
M7 je vybaven čepelí z oceli Slepiner se saténovou povrchovou úpravou, díky níž je odolný vůči těžkému používání a snadno se brousí. Uddeholm Sleipner je vysoce legovaná ocel s velmi širokým profilem vlastností. Je to také velmi dobrá ocel pro všechny druhy povrchových úprav. Tato kombinace znamená, že Uddeholm Sleipner je mimořádně všestranná tradiční nástrojová ocel na nástroje pro střední série výroby v oblasti práce za studena. Uddeholm Sleipner je vhodným zdokonalením tam, kde je třeba zvýšit odolnost proti třískám nebo opotřebení oproti tradičním materiálům AISI A2 nebo AISI D2.
Rukojeť SOLID je vyráběna 4osým frézováním jediného kusu materiálu Micarta, který tak umožňuje bezpečný a pevný úchop a zároveň zajišťuje maximální odolnost.Micarta® - materiál na stejné bázi jako G-10, avšak místo skelných vláken se používá tkanina, nejčastěji lněná. Rovněž vlastnosti Micarta jsou velmi podobné jako u G-10. Je to velmi pevný, tvrdý a lehký materiál, příjemný na dotek. Zároveň dodává noži o něco elegantnější vzhled než jiné syntetické materiály.
Nůž je na konci rukojeti vybaven otvorem na provlečení poutka. M7 je dodáván s pevným kydexovým pouzdrem s podšívkou z Cordury a poutkem na opasek spojeným pomocí systému MOLLE pro pevné a snadné nošení.
Hlavní přednosti nože LionSteel M7 MS
-
SOLID Knife Technology: Rukojeť je vyrobena z jednoho kusu Black Canvas Micarty, vyfrézovaného pomocí čtyřosého CNC obrábění. Celý nůž tak tvoří monolit bez šroubovaných střenek, což eliminuje riziko uvolnění a zajišťuje perfektní ergonomii bez jakýchkoliv tlakových bodů.
-
Ocel Sleipner: Čepel je z houževnaté nástrojové oceli Sleipner (60-61 HRC). Tato ocel je ideální pro velké nože, protože skvěle odolává hrubému zacházení, jako je sekání nebo štípání dřeva (batoning), aniž by se ostří vyštípalo.
-
Vynikající vyvážení: I přes svou délku přes 31 cm a tloušťku čepele 5,5 mm je nůž díky propracovanému designu od Molletty skvěle ovladatelný. Těžiště je posunuto mírně dopředu, což výrazně usnadňuje sekání.
-
Špičkové hybridní pouzdro: Kydexové jádro zasazené do Cordury s Cordura popruhy (MOLLE kompatibilní). Nůž v něm drží naprosto pevně, nechrastí a lze ho připevnit prakticky kamkoliv.
Materiál čepele: Sleipner Uddeholm
Povrchová úprava čepele: saténový lesk
Hmotnost: 416 g
Délka čepele: 180 mm
Celková délka nože: 315 mm
Tlouštka čepele: 5,5 mm
Pouzdro - obal: Cordura+Kydex
Střenka: micarta
Pro koho je nůž určen?
-
Survivalisté a bushcrafteři: Pro ty, kteří chtějí mít u sebe jeden nástroj, který zastane práci sekyry i nože.
-
Expediční cestovatelé: Do podmínek, kde je spolehlivost vybavení otázkou přežití.
-
Milovníci technologií: Konstrukce SOLID® je ve světě nožů unikátní a pohled na vyfrézovanou rukojeť z jednoho kusu je prostě fascinující.
Názor experta: M7 MS je esteticky "čistší" než černěná verze. Saténový finiš dává vyniknout preciznímu výbrusu a černá Micarta je prakticky nezničitelná. Pokud hledáš nůž, který se nezastaví před žádným polenem a po práci ho stačí jen otřít, M7 je jasná volba. Je to "král lesa" v italském podání.
Užitečný tip: Ocel Sleipner není plně nerezová (má vysoký obsah chromu, ale ne dost na to, aby byla klasifikována jako nerez). Saténový povrch je sice odolný, ale po práci v mokru nůž vždy osuš, abys předešel vzniku drobných skvrnek.
Parametry
| Barva | |
|---|---|
| Materiál čepele | Sleipner |
| Délka čepele | 171-190 mm |
| Typ | outdoorové nože |
| Pojistka | pevná čepel |
| Vývrtka | ne |

Recenze
Pro vkládání recenzí je nutné se přihlásit.
Recenze
Nebyla přidána žádná recenze.
Alternativní zboží Porovnat alternativní produkty
Sog Pentagon FX

6 890 Kč
-10 %
6 201 Kč
LionSteel M7B CVG

6 850 Kč
-7 %
6 371 Kč
LionSteel M7 MB

6 850 Kč
-7 %
6 371 Kč
LionSteel Acha AH B BLG

6 250 Kč
-7 %
5 813 Kč
LionSteel Acha AH B BLN

6 250 Kč
-7 %
5 813 Kč
LionSteel Acha AH B BLB

6 250 Kč
-7 %
5 813 Kč




























































Telefon: