Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Outdoorový obchod s.r.o. Menu

Brousky na nože Lansky

Jestliže chcete pohodlně používat své nože, je nutné si dopřát kvalitu. Ale hned za druhé je důležité udržovat své nože ostré, protože lepší horší nůž, ale ostrý než kvalitní nůž, ale tupý. A pro broušení kvalitních nožů vám můžeme doporučit brousky na nože Lansky.

Zobrazit více

Produkty

Lansky Standard 3 kameny

Lansky Standard 3 kameny
Lansky Standard 3 brousky - je univerzální sada brousků na nože s hladkým ostřím. Výhoda u této sady...

Firmu Lansky založil Arthur Lansky Levine už v roce 1979 a výrobu odstartoval velmi úspešným Controlled-Angle Knife Sharpening Systemem určeným pro broušení nožů. Do češtiny to můžeme přeložit jako broušení nožu s kontrolovaným, správným úhlem.
Vymyslel jednoduchý systém, který obsahuje úhelník, vodící lištu a brousek. Můžete brousit na úhel, který pro daný nůž preferujete (např. 17° pro břitvy, 20° pro nože do kuchyně, 25°pro lovecké nože a 30° pro armádní a pracovní nože). A hlavně, dokážete ho udržet po celé délce čepele stejný. A samozřejmě při opakovaným broušení úhel opět dokážete udržet.

Díky snadnosti a pohodlnosti broušení se rychle dostal do podvědomí světové nožířské veřejnosti.
A proto stále vyrábí broušení, které vychází z jeho evoluce. Dnes je zřejmě nejoblíbenější sada Lansky Deluxe 5 brousků, která obsahuje vše co pro broušení nožů potřebujete. Hodí se pro broušení nožů s hladkým ostřím. Pokud maté ostří kombinované nebo se zoubky, buď si můžete dokoupit kámen určený na zubaté ostří nebo vám můžeme doporučit sadu brousků Lansky Professional 5 kamenů.