Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Outdoorový obchod s.r.o. Menu

Tip na dva treky/přechody v Beskydech

16. 8. 2017

PLÁNUJETE víkend nebo prodloužený víkend v přírodě? Máme pro vás tip na dva pochody v Beskydech, na jeden si vyhraďte dva dny, na druhý čtyři.

 

 

Přechod Kysuce – Beskydy 

 

První den:

RAKOVÁ – PRIELAČ – KRIŽKOVCI – CHATA DOLINA – POD VELKÝM POLOMEM – CHATA SKALKA

Druhý den:

CHATA SKALKA – VELKÝ POLOM – BURKŮV VRCH – UHORSKÁ – KLOKOČOVSKÉ SKÁLY – HLINENE – VYSOKÁ – TURZOVKA

Déla a náročnost: celkem jsme nachodili necelých 40 kilometrů, ale poměrně vysoké bylo převýšení, 1900 metrů. Trasa je středně náročná, nedoporučujeme malým dětem. 

Čas: přibližně 6 hodin první den, 7 hodin druhý den

Tenhle dvoudenní výlet jsme měli naplánovaný ze Slovenska, konkrétně byla výchozím bodem Turzovka, kde jsme nechali auto a přesunuli se vlakem do Rakové. Trasa vede zčásti po hřebeni, hraniční linií mezi Českou a Slovenskou republikou.

Od vlaku z Rakové vede červená trasa, většinou jde o lesní nebo polní cestu, poměrně dobře značenou. Hned zpočátku jsme stoupali a přes Prielač jsme došli do osady Križkovci. Tady si můžete odpočinout, jsou tu stoly a přístřešek, taky možnost koupit občerstvení. Další část trasy vedla po modré k chatě Dolina (která nefunguje) a dál k rozcestí pod Velkým polomem, kde je tábořiště. Po další půlhodině jsme odtud po červené došli k chatě Skalka. 

Druhý den jsme opustili chatu Skalka a zamířili zpět po červené na vrchol Velkého Polomu. Tahle část trasy je nejkrásnější, vede po hřebeni, s krásnými výhledy na obě strany. Během léta tu nasbíráte jahody, borůvky, maliny a později i ostružiny. U Muřinkového vrchu je tábořiště, po cestě je i studánka. Později se na rozcestí Čuboňov oddělíte od červené a cesta pokračuje po modré až do Turzovky. Po cestě jsme obdivovali Klokočovské skály a gule. 

Občerstvení po cestě: na cestu si vezměte vlastní jídlo a dostatek pití v termosce. Po cestě je Kamenná chata a taky chata Skalka, obě s možností ubytování a občerstvení. Pak už se musíte spolehnout jen na dvě prodejny – Křižkovci a Klokočov. U Muřinkového vrchu je studánka. 

Přechod Beskyd

Další a o něco delší variantou může být tenhle přechod po vrcholcích Beskyd. Trasa je opět středně náročná, vede více po hřebeni a je rozložená do 4 dní (3 nocí). 

První den: MOSTY U JABLUNKOVA – CHATA SKALKA

Druhý den: CHATA SKALKA – VELKÝ POLOM – BURKŮV VRCH – KOZÍ HŘBET – CHATA KAMENITÝ

Třetí den: CHATA KAMENITÝ – CHATA PRAŠIVÁ

První den se dostanete od vlaku ze stanice Mosty u Jablunkova do chaty Skalka. Trasa vede do kopce po červené trase a měří asi 4 kilometry. Tam jednu noc přenocujte.

Druhý den vás čeká 20 kilometrů, ale trasu si můžete případně o pár kilometrů zkrátit. Půjdete po červené turistické značce po hřebeni mírně stoupavým terénem kolem rozhledny u Kamenné chaty, podél státní hranice až na vrchol Velkého Polomu. Potom přes Muřinkový vrch, dále k rozcestníku Pod Malým Polomem, kde pokračujete po modré až na Kozí hřbet. Konec trasy vede opět po červené a po žluté až na chatu Kamenitý

Po noci na chatě se vydejte na poslední část trasy – opět necelých 20 kilometrů. Povede po žluté na Babí vrch rozcestí a vydáte se doprava po červené na Kalužný – rozcestí a dále pokračujete po červené až na chatu Prašivá, kde opět můžete přenocovat. 

Tři horské chaty se spojily a vytvořily lákavou nabídku pro turisty – podívejte se na podrobnosti na stránkách přechod Beskyd, cena za ubytování na tři noci ve třech chatách včetně polopenze je pro jednu osobu jen 1000 Kč. 

Přidat nový komentář

Osobních údajů

Komentáře

Nebyl přidán žádný komentář.