Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Outdoorový obchod s.r.o. Menu

Victorinox nože do kuchyně

Až budete vybírat nové kuchyňské nože a nebudete se moci rozhodnout na širokou nabídkou, doporučujeme vám vyzkoušet velmi kvalitní, ale stále ještě cenově dostupné nože do kuchyně Victorinox. Jedná se o tradiční a roky vyhlášenou nožířskou firmu ze Švýcarska.

Zobrazit více

Produkty

Victorinox Nůž kuchyňský Swiss Modern 19 cm

Victorinox Nůž kuchyňský Swiss Modern 19 cm
Victorinox Nůž kuchyňský Swiss Modern 19 cm: je univerzální kuchyňský nůž určený pro práci v kuchyni....

Victorinox Grand Maitre 20 cm nůž na porcování

Victorinox Grand Maitre 20 cm nůž na porcování
Victorinox Grand Maître 20 cm nůž na porcování: je určený pro porcování masa. Délka čepele je 20 cm....

Může se zdát, že kuchyňské nože Victorinox jsou drahé, ale podle mého názoru je to přesně naopak, na to co nabízejí jsou podle mě spíše levné.

První věcí je tradice, Victorinox byl založen v roce 1884, tehdy ještě pod jiným názvem (původně se jmenoval Victoria po matce zakladatele a dnešní název vznikl až používáním nerezové oceli na čepele - inox). A to, že se na světě prodalo za tak dlouhou dobu miliony nožů není náhoda. Mohou za to skvělé uživatelské vlastnosti. Ale tradice by neměl být rozhodně jediným důvodem.
Nože Victorinox jsou perfektně navržené a vyvážené. Mají mnoho modelů, které jsou vždy určené jen pro konkrétní práce (porcování masa, filetování, nože na zeleninu nebo rajčata....). Díky tomu si vždy můžete vybrat kuchyňský nůž s přesně s těmi vlastnostmi, které právě potřebujete. A nože nemusí být kompromisem vlastností. Hrany mají zaoblené, rukojeť je ergonomická. A jsou i dobře vyvážené. Výborně se s němi pracuje. Můžete krájet hodiny aniž se unavíte.
Ale u kuchyňských nožů Victorinox jsou zajímavé i materiály. Pro čepele používají ve většině případů nerezovou ocel Dauphinox, která je pro nože velmi vhodná. Má dobré řezné vlastnosti, dlouho drží ostří, ale zároveň se snadno brousí.
Rukojeť je většinou vyráběna ze syntetických materiálů, které umožňují snadnou a rychlou údržbu, jsou odolné a hygienické. Ale samozřejmě pro tradicionalisty mají v nabídce i dřevo.